Prince - Graffiti Bridge

 Graffiti Bridge
Lista utworów:

1. Can't Stop This Feeling I Got (4:24)
2. New Power Generation (3:39)
3. Release It (3:54)
4. The Question Of U (4:00)
5. Elephants & Flowers (3:54)
6. Round And Round (3:55)
7. We Can Funk (5:28)
8. Joy In Repetition (4:53)
9. Love Machine (3:34)
10. Tick, Tick, Bang (3:30)
11. Shake! (4:01)
12. Thieves In The Temple (3:20)
13. The Latest Fashion (4:02)
14. Melody Cool (3:39)
15. Still Would Stand All Time (5:23)
16. Graffiti Bridge (3:51)
17. New Power Generation (pt.II) (2:57)

teksty
















































data wydania: 20 sierpnia 1990

nagrany w latach 1983-1990

wydawca Paisley Park

producent Prince

wydane single

Thieves In The Temple         Round And Round

Thieves In The Temple       Tevin Campbell, Round And Round

Melody Cool           New Power Generation     Shake!

Mavis Staples, Melody Cool     Prince, New Power Generation <         The Time, Shake!


Recenzje

Autor: Dipper

Ciagle pamietam moment, w którym nabylem Graffiti Bridge, co niewatpliwie moze wydawac sie smieszne, gdyz zwykle nie pamietam dobrze sytuacji w jakich nabylem wczesniejsze albumy. Zadna z wczesniejszych plyt nie byla rozczarowaniem - Graffiti Bridge bylo pierwszym. I moze dlatego pamietam ten moment tak dobrze.

Graffiti Bridge jest sciezka dzwiekowa do filmu o tym samym tytule. Mozna by znalezc wytlumaczenie na brak plynnosci i spójnosci, jednakze wczesniejsze sciezki dzwiekowe Purple Rain i Parade obie te cechy posiadaly, wiec spodziewalem sie, ze Graffiti Bridge bedzie je miec tez. Powodem dla którego moze ich brakowac sa inni artrysci pojawiajacy sie na plycie, a takze fakt, iz Prince wrzucil na plyte material z lat 1981-1990, za wyjatkiem \"Thieves in The Temple\", \"New Power Generation\", \"Release It\", \"Round and Round\", \"Love Machine\" i \"Shake!\"

\"New Power Generation\", \"Release It\", \"Round and Round\", \"Love Machine\" i \"Shake!\" wydaja sie byc najslabszymi pozycjami na plycie. \"New Power Generation\" moze i jest dobrym kawalkiem, ale nie jak na kawalek Prince'a - wyrazny jest w nim brak prawdziwych instrumentów tam gdzie winny byc. \"Release It\", \"Love Machine\" i \"Shake!\" wykonywane sa przez The Time, ale czuc w nich wyrazny wplyw Prince. Jak dla mnie sa to najslabsze numery The Time jakie mialem okazje slyszec. Ktos moze powiedziec ze to imprezowe rytmy, ale jakos nie podrywaja na parkiet.

Wspomniane \"Thieves in The Temple\" jest jedna z kilku piosenek na które warto zwrócic uwage. Wyraznie slychac w niej Prince'a do jakiego jestesmy przyzwyczajeni - mieszanka kilku gatunków plus swietny choc smutny tekst. Krzyki Prince'a na koncu piosenki sa jednymi z najsilniejszych jakie slyszalem i swietnie oddaja ból jaki przedstawia tekst.

Na szczescie album daje nam tez kilka charakterystycznych dla Prince'a elementów. Pokazcie mi fana który nie znalby i nie lubilby \"The Question of U?\" Jest to jedna z najmocniejszych gitarowych ballad jakie Prince kiedykolwiek napisal. Solówka podchodzi tu do tych, które Prince zwykle serwuje tylko na koncertach, a tekst bez zadnego refrenu jest czysta poezja.

Któz inny móglby dostarczyc nam funk w lepszej wersji niz ojciec P-Funk George Clinton? Wspólpraca obu panów zawsze ukladala sie dobrze, czego owocem na tej plycie jest \"We Can Funk\". Bez dwóch zdan - najbardziej funkowy kawalek na tym albumie.

Piosenka warta wspomnienia jest \"Still Would Stand All Time\". Jesli kiedykolwiek miales/as watpliwosci czy Prince jest dobrym wokalista, to ten kawalek wszystko wyjasnia. Najlepsza gospelowa piosenka jaka Prince kiedykolwiek napisal.

Podsumowujac, pomimo tego ze Graffiti Bridge bylo pierwszym rozczarowaniem jakie mnie spotkalo z muzyka Prince'a to jednak zawiera kilka klasyków. I wlasnie dla tych klasyków nie oddalbym mojej kopii Graffiti Bridge nikomu ;-)


Jesli chcesz dodac swoja recenzje plyty Graffiti Bridge do serwisu prince-online.com napisz do nas.