RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Mój pobyt w Minneapolis...

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum Informacyjne Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Mój pobyt w Minneapolis...
Autor Wiadomość
McMilian
newbie
newbie

Post Mój pobyt w Minneapolis... Odpowiedz z cytatem
Cześć, dawno nie zaglądałem na forum - aż głupio się przyznać, ale tyle się przez ten czas w życiu wydarzyło, a czas biegnie nieubłaganie. Tak się składa, że jestem teraz w Chicago (o czym forumowicze będący na Prince Party w Warszawie pewnie słyszeli). Przed moim pobytem tutaj razem z innym fanem Prince'a i moim przyjacielem zrobiliśmy trip po USA i tak się składa, że pewnego pięknego dnia dotarliśmy pod Paisley Park czyli rezydencję Prince'a i nie tylko - byliśmy również w klubie gdzie nagrano Purple Rain, ale nie będę zdradzał całej historii, która jest w całości na blogu Marka poświęconemu naszej wyprawie gdzie nasza trójka (jeszcze jednen przyjaciel) pisaliśmy posty.

O pobycie w Minneapolis można przeczytać tutaj: http://www.marekjezdzi.pl/index.php/104-wspomnienia-z-minneapolis.html

Zachęcam do przeczytania całego bloga odnośnie roadtripa po USA i śledzenia mojej zakładki pt. "My name's Derek" czyli moje poczynania w Chicago Uśmiech... Postaram się ją uzupełniać jak najczęściej!!

Btw: 24 i 25 września koncerty Prince'a właśnie w Chicago!Wykrzyknik

Napiszcie proszę na priva co u Was - apollonia, Tande, cinnin, FAB Suszę zęby

Pozdrowienia z USA
McMilian
Nie 16 Wrz 2012 07:30 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cinnin
Batman
Batman

Post Re: Mój pobyt w Minneapolis... Odpowiedz z cytatem
kurna paka, jadę, trzeba tylko załatwić wejściówkę aby nie pocałować klamki

Band? Yes. Anybody hot? No. You know why? Why? 'Cause we're cool, cool
Nie 16 Wrz 2012 14:27 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
pitrzel
Purple Rain
Purple Rain

Post Odpowiedz z cytatem
Wejść do First Avenue... Naprawdę zazdroszczę. Deja vu z Purple Rain'a Shocked

Nie 16 Wrz 2012 18:20 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Jeśli chodzi o te okulary to nie jest to plotka, widziałem je na własne oczy, miałem je w rękach. Z resztą Hirek pokazywał je nie raz w tv.

PS. Fajna wycieczka Uśmiech...

Nie 16 Wrz 2012 18:48 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
jarolissimus
Prince
Prince

Post Odpowiedz z cytatem
Fajna przygoda, tylko mało zdjęć Uśmiech...
Pon 17 Wrz 2012 10:46 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tande
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
Nic ciekawego, jeśli chodzi o posesję. Jakaś buda za metalowym parkanem. A fe !

lepsze te fotki z miasta.

Ciekawe, czy przybiliście piątkę z Małym.

Tak wogóle to trzeba kiedyś jakąś delegację z Forum wysłać i koczować tak długo, aż wyjdzie Very Happy

Pon 17 Wrz 2012 22:18 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
McMilian
newbie
newbie

Post Odpowiedz z cytatem
Mam bilet na Prince'a w Chicago!WykrzyknikWykrzyknik1
Nie 23 Wrz 2012 23:39 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Gratuluję i czekamy na relację Uśmiech...

Pon 24 Wrz 2012 18:37 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
McMilian
newbie
newbie

Post Odpowiedz z cytatem
Będzie relacja, jak nie tutaj to na pewno na blogu Uśmiech... Pozdrawiam!!
Pon 24 Wrz 2012 22:23 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
McMilian
newbie
newbie

Post Odpowiedz z cytatem
Cholera, zdałem sobie sprawę, że nie napisałem relacji z koncertu, na którym byłem. Trochę czasu już minęło, ale nawału obowiązków po przyjeździe i zaległości w znajomościach po półrocznym pobycie za oceanem nie tak łatwo nadrobić. Streszczę jak wyglądała cała sytuacja, bo pamiętam to jak dziś! Uśmiech...

Podczas Prince Party które odbyło się u mnie w mieszkaniu chwaliłem się o wyjeździe na studia do USA do Chicago, więc Ci co byli to wiedzą Uśmiech... Pobyt w USA był zaplanowany od 22 lipca 2012 do 10 stycznia 2013. Pierwszy miesiąc spędziliśmy jeżdżąc kupionym samochodem po całych stanach więc jak przyjechałem do Chicago z mniejszą ilością pieniędzy niż tego planowałem :/ Po rozpoczęciu semestru studiów i zaklimatyzowaniu się w Windy City (jak określane jest Chicago) zobaczyłem że zapowiadane są koncerty Prince'a w tamtejszej stajni byków - drużyny NBA Chicago Bulls. Niestety najtańcze bilety były wydatkiem rzędu $100 na który nie bardzo mogłem sobie pozwolić. 22 września wypadały moje 21 urodziny, które niejako są odpowiednikiem naszej osiemnastki, bo osiąga się wszystkie prawa (np. prawo kupna alkoholu jest od 21 roku życia). Dlatego zdecydowałem się zrobić niedużą imprezę i zaprosić kilkunastu nowo poznanych ludzi. Moi współlokatorzy mogli usłyszeć, że jestem fanem Prince'a poprzez słuchanie na głos jego kawałków w mieszkaniu, tamtejszym znajomym też wspominałem o idolu przy tematach muzycznych. Wszyscy zdziwili mnie bardzo jak po odśpiewaniu Happy Birthday wręczyli mi bilet na koncert Prince'a na który wszyscy się złożyli! To było piękne! Uśmiech...

Dzień koncertu. Hala United Center to jakaś godzina jazdy komunikacją miejską (kupiony samochód mieli znajomi z którymi go kupiłem i studiowali w Monteralu). Trasa dojazdu na halę z mojego mieszkania nie była skomplikowana, zaledwie dwa autobusy. Po przejechaniu większości trasy pierwszym autobusem wysiadłem w jakiejś dzielnicy i pierwszy raz się wystraszyłem będąc w USA. Rozglądam się to w prawo, to w lewo i nagle orientuję się że jestem w tzw. "czarnej dzielnicy" przed którą ostrzegał koordynator wymiany studenckiej. Nie powinno się być samemu w takim miejscu, szczególnie wieczorem! Czuję na sobie wzrok wszystkich Afroamerykanów, którzy są trochę zdziwieni, że jakiś "białas" szlaja się po ich terenie. Chowam portfel jak tylko najgłębiej się da, telefon też na szczęście nie pierwszej młodości, głęboki wdech i czekam na przystanku na drugi autobus. Mija 5 minut i jedyne co jeździ to jakieś auta po tuningu z chromowanymi felgami i raperami w środku, albo biedne rodziny, białej rasy nadal brak. 10 minut czekam i dalej nic - cholera trochę gorąco mi się robi pomimo rześkiego powietrza. Dobra będę szedł piechotą bo zginę na tym przystanku - myślę i ruszam szybkim krokiem w stronę hali, w końcu to 5 przystanków. Idę chodnikiem i widzę grupkę "gangsterów" idących naprzeciwko mnie. W duchu aż pomyślałem "No to mam przeje*ane". Oczywiście Panowie nie omieszkali zagadać szybkim "What's up, white man". Patrzę wystraszony rzucam "Cool, bro" nie panując nad tym co mówię - wow trochę się za bardzo wczułem w klimat, ale patrzę za siebie ale chłopaki olali temat i poszli w swoją stronę. Wow ale to był stres!

Dobiłem w końcu do United Center w jednym kawałku. Hala przepiękna, ogromna, scena w kształcie Love Symbol. Sala się zaciemniła słychać pioruny i po chwili wyjeżdża spod podłogi sam Książe i zaczyna koncert solidnym jak zawsze "Let's go Crazy" w połączeniu z "Delirious". Koncert rewelacja. Nagłośnienie rozwaliło system, set lista też niczego sobie - kto by się spodziewał "Sometimes it snows in April" w aranżacji padającego śniegu? Albo "I could never take a place of your man" jako bardzo spokojnego, balladycznego kawałka. Nie zabrakło klasyków ze ścieżki Purple Rain oczywiście bardzo dopracowanych. Mnóstwo innych muzyków na scenie których nie jestem w stanie rozpoznać. Jeden z lepszych koncertów na jakich byłem w życiu.

Są zdjęcia i nieliczne filmiki które nagrałem. Aby zachęcić do wspólnego spotkania nie zamieszczam ich w internecie tylko chętnie zaprezentuję na jakimś spotkaniu - Prince Party Vol.2! Może jeszcze w czerwcu?
Pią 07 Cze 2013 01:59 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jarolissimus
Prince
Prince

Post Odpowiedz z cytatem
Fajna przygoda Uśmiech...
Pią 07 Cze 2013 11:54 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Dzięki za historię Uśmiech...

Sob 08 Cze 2013 17:48 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
MintyFresh
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
Zginąć w drodze na Prince'a - wtedy byś był najprawdziwszym fanem z najprawdziwszych Very Happy Fajna historia.

Pon 10 Cze 2013 12:20 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
nasibu
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
Może gdybyś odpowiedział, że potrzebujesz się dostać na koncert Prince'a, to by Ci jeszcze pomogli Razz

Wto 11 Cze 2013 14:02 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Anna Stesia
Purple Rain
Purple Rain

Post Odpowiedz z cytatem
McMilian, rewelacyjna opowieść Suszę zęby "Cool bro" mnie rozwaliło Suszę zęby Może będę od października studiować w Wawie to chętnie się spotkam fotki pooglądam Mruga 2
Czw 20 Cze 2013 08:55 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum Informacyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: