RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Lato 2008, Prince w Europie?
Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum Informacyjne Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Lato 2008, Prince w Europie?
Autor Wiadomość
FAB
Administrator

Post Lato 2008, Prince w Europie? Odpowiedz z cytatem
Jedna z irlandzkich gazet podała, że Prince wystąpi na 3 koncertach w Europie w tym roku, jeden z nich ma się odbyć na stadionie w Dublinie, który mieści 82 tyś widzów...
Źródło.
Według mnie najlepszy jest standardowy tekst: "Prince will be billing the gig as the last chance for his fans to hear his greatest hits live."
Suszę zęby
Z tego co się orientuję, to "Purple Rain" zagrał do tej pory około 496 razy na żywo... ciekawe ile z tych razów było po raz ostatni Suszę zęby

Sro 27 Lut 2008 17:00 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Hmmm, to co... Ta operacja to znowu nieprawda? Suszę zęby Ponoć w radiu polskim nawet mówili (donos koleżanki z klasy).

W sumie bardzo miło się robi człowiekowi, po tych wszystkich popieprz**ych akcjach ze zdjęciami, kiedy Prince wybiera Europę... Ale powiem Wam coś. Kiedy byłam na obozie był tam taki jeden Amerykanin, który lubił Prince'a i czasami razem słuchaliśmy (czasami tzn. 2 razy nam wyszło, i w sumie skupiliśmy się na PR i 7, ale liczy się samo słuchanie w końcu Język) i on mi powiedział, iż kiedy mówi ludziom, że lubi Prince'a, oni go po prostu wyśmiewają i traktują pobłażliwie.
Czyli w sumie Prince jest bardziej lubiany na starym kontynencie.

Chyba potwierdzam coś, co już ktoś kiedyś tu napisał, albo powtarzam własne słowa... Ale mam dziury w pamięci niestety. Cholera, społeczeństwo starzeje się coraz szybciej...

PS. On swoje wielkie hity zagra po raz ostatni, kiedy W OGÓLE po raz ostatni wystąpi na scenie. To jest bardziej niż pewne.

www.treksfera.pl
Sro 27 Lut 2008 17:34 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
OK, namieszałem z rozpoczęciem nowego tematu. Był tutaj. Nawet najczęstszym bywalcom też może się zdarzyć. Sorki... Wink

Tak więc... No cóż. Jednak te bilety drogie będą. W przeliczeniu na PLN wychodzi od 315 do prawie 600 złociszy za osobę. Oczywiście za najgorsze i najlepsze miejsca. A jeśli będzie tak jak z biletami na Londyn 2007? Najpierw słabsze miejsca na ticketmasterze, a później super miejscówy na 3121.com tuż przed samymi koncertami?... A fani kupowali w tym pierwszym 'rzucie'.
315 PLN mógłbym zapłacić, ale stać na szarym końcu i gapić się w telebimy? Przecież kasa na bilet to tylko część wydatku przy takim wyjeździe na koncert.
Rolling Eyes
A może 16 czerwca to tylko pierwszy termin z nowej trasy? Reszta lokacji wraz z terminami show pojawi się zaraz po 5 marca?

Sob 01 Mar 2008 01:01 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
No to małe przypomnienie tego co było w bliźniaczym temacie:
GrublukTheGrim napisał:
Jak podaje dziś housequake.com, Prince "zagra swoje największe hity ostatni raz na żywo" w Dublińskim Croke Parku. Koncercik będzie miał miejsce 16 czerwca b.r. Bilety w sprzedaży na ticketmasterze od 5 marca od godz. 8:00 (czasu lokalnego, jak sądzę...) w cenie 66,50 Ł. To wyjdzie jakieś 315,- PLN za wejściówkę.
Ja się zastanawiam...
Kto jedzie? Very Happy
Arachne napisał:
Zastanawiam się w jaki sposób cena biletu wiąże się z 3121.... To chyba jakiś magiczny logarytm.
Jeśli chodzi o mnie, to dopóki nie będzie jakiejś oficjalnej informacji to uważam, że to wydarzenie nie będzie miało miejsca. W końcu to "Prince World"... nigdy nic nie wiadomo Uśmiech...

Sob 01 Mar 2008 08:32 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Oficjalna informacja jest na ticketmasterze. Ceny biletów, godzina rozpoczęcia przedsprzedaży itd.
Chyba, że 5 marca o 8:00 nic się nie będzie działo... Jednak skoro są te dane, dla mnie to pewniak.

Sob 01 Mar 2008 09:50 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Wydaje mi się, że Ticketmaster umieszcza w swojej ofercie wszystko co się gdzieś pojawi... ale mimo to nie jest to dla mnie żaden wyznacznik. Dopóki Prince nie powie, że zagra, to ja się nie będę nakręcał Uśmiech...

Sob 01 Mar 2008 18:33 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Ja też raczej się już nie nakręcam, bo wydatek rzędu 600 PLN za bilet jest na chwilę obecną nie na moją kieszeń.

Sob 01 Mar 2008 21:04 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
No i sprzedaż biletów ruszyła, niestety... Niestety, bo chyba nikt z nas nie jedzie.
Natomiast bilety najbliżej sceny kosztują w przeliczeniu około 500,- PLN.

Sro 05 Mar 2008 22:23 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mirek B(+>
Sign O' the Times
Sign O' the Times

Post Jedziecie na koncert w czerwcu 2008??? Odpowiedz z cytatem
Prince będzie na 3 koncertach w Europie: w Dublinie 16.06.2008, w Paryżu 29.06.2008 i później jeszcze w Mediolanie. Bilety an Dublin już ruszyły a na Paryż pewnie niebawem. Paryż wydaje się tańszy z uwagi na odległość (przelot albo samochodem). Chętnie pojadę - może ktoś też się wybierze?

Pią 07 Mar 2008 16:45 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Witamy na forum! Smile

Ja tak sobie myślę, że o ile te informacje się potwierdzą to koncertów w ogóle może być więcej. Dublin to tylko 'testowanie' rynku.
Do Paryża nie mogę się wybrać, niestety... W moim grafiku weekendy latem odpadają. Ale może w jakiś lipcowy powszedni dzień Prince zawita do Berlina?...

Pią 07 Mar 2008 22:05 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mirek B(+>
Sign O' the Times
Sign O' the Times

Post Odpowiedz z cytatem
OK, w takim razie czekamy na dalsze informacje na temat koncertów. Dalekie wyjazdy to jednak kosztowna sprawa. Berlin byłby świetny, pożyjemy zobaczymy.

Pon 10 Mar 2008 12:21 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carolinah
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
Paris here I come! I wish Rolling Eyes

tzn tak: mam nadzieję że obronię do tego czasu mgr, pojadę do tulipanów i wiatraków spotkać się z ukochanym a stamtąd już 4,5 h do Paris Paris. i może w końcu wjadę na tą wieżę :|
ale Milano bardziej mi odpowiada bo jeszcze tam mnie nie było Uśmiech... parlare italiano, visitare la citta, andare a concerto di Principo! Mamma mia..
Pon 10 Mar 2008 13:49 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Ola
Admin's Sex Toy

Post Odpowiedz z cytatem
Paryż brzmi zachęcająco - jest o rzut kamieniem od Londynu, jedziemy tam na parę dni w maju - odpocząć od pracy... Jednak nie wiem, czy wybierzemy się na koncert - byliśmy chyba na dziesięciu w Londynie z finałowym koncertem włącznie (kto nie był niech żałuje - niesamowite wrażenia, najlepsza impreza z Prince'em na jakiej byłam, wcześniejsze koncerty w Londynie to betka w porównaniu z ostatnim...) plus gig w Koko...
Zobaczymy jakie będą wrażenia ludzi z koncertu w Dublinie, bo z tego co się słyszy to Prince ma grać swoje największe przeboje "po raz ostatni", wygląda to na powtórkę z Londynu Mruga 2
Tak więc poczekam na Dublin Mruga 2
Możliwe, że w tym roku jednak wybierzemy się na Sardynię, zamiast na koncert Prince'a Mruga 2

www.olawojtowicz.com
Sob 15 Mar 2008 10:57 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Tacy to pożyją...
Miłych wrażeń!

Razz

Sob 15 Mar 2008 11:12 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
carolinah
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
a moje plany legły w gruzach.

polecam Sycylię zamiast Sardynii.
Sob 15 Mar 2008 11:20 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
A ja polecam pracę latem bez możliwości wzięcia urlopu. Czyli tak jak ja mam... Sad

Jednak wróćmy do tematu.
Wink

Sob 15 Mar 2008 13:51 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
rfk
newbie
newbie

Post Prince w Wawie? Odpowiedz z cytatem
Dzis na gazeta.pl jest info:

To być może najbardziej sensacyjna wiadomość tego roku. W pierwszy weekend września w Warszawie odbędzie się pierwsza edycja festiwalu muzycznego Soul of Warsaw. Największymi gwiazdami imprezy będą Prince i Alicia Keys.

Na takie wydarzenie tysiące fanów czarnej muzyki w Polsce czekało latami. Zgodnie z nazwą festiwalu - Soul of Warsaw, będzie to pierwsze w naszym kraju święto muzyki soul i funk na taką skalę. Organizatorami wydarzenia będą wydawnictwo Hirka Wrony - Pink Crow Records i agencja medialna Joytown.

Po wielu latach prób i przygotowań w końcu udało się dopiąć szczegóły festiwalu, o którego stworzeniu zawsze marzyłem. Soul of Warsaw będzie wielkim świętem dla wszystkich fanów muzyki soul, funky, ale też hip hopu czy jazzu. To przedsięwzięcie unikalne i w wielu wymiarach pionierskie - powiedział nam Hirek Wrona.

Soul of Warsaw odbędzie się w dniach 5-7 września w Warszawie. Koncerty odbędą się zarówno na otwartym powietrzu, jak i w klubach. Głównymi gwiazdami wydarzenia będą Prince, Alicia Keys i John Legend. Czemu właśnie oni? Odpowiada Hirek Wrona:

Po pierwsze - to niezaprzeczalnie ikony czarnej muzyki, a koncerty na Soul of Warsaw będą ich pierwszymi w Polsce. Prince obchodzi w tym roku 50. urodziny, sprowadzenie go do Polski było od zawsze moim marzeniem. Negocjacje trwały przez wiele, wiele miesięcy. Jak się okazały decydującymi faktami była opinia zaprzyjaźnionej z Prince'm saksofonistki Candy Dulfer, która przekazała Księciu jak wspaniała i otwarta na muzykę soul i funk jest polska publiczność, a także - co dla wielu może być śmieszne - chęć poznania przez Prince'a polskiej społeczności świadków Jehowy! Okazało się, że wśród tej grupy społecznej ma on mnóstwo fanów, a sam przecież jest świadkiem Jehowy.
Jeśli chodzi o Alicię Keys - wciąż promuje ona swój ostatni album, zahaczając przy tej okazji o Europę. Co ciekawe, artystce towarzyszył będzie na scenie polski didżej, wielce uznany na świecie - DJ Eprom. Alicia dostała od didżei z formacji Invisible Scratch Piklz namiary na filmiki z wyczynami Eproma, po czym zafascynowana jego potencjałem przyjęła propozycję zagrania w Warszawie, koniecznie prosząc o umożliwienie Epromowi towarzyszenia jej podczas występu. To niesamowita sprawa!
John Legend jeszcze latem wyda kolejny studyjny album, obecnie promuje płytę koncertową. Dzięki współpracy ze Slum Village, Kanye Westem czy Black Eyed Peas, jest on szeroko znany polskiej publiczności. Legend to fantastyczny pianista i wokalista w jednym, z pewnością jego występ porwie ludzi niemniej niż występy bardziej znanych i kojarzonych Prince'a i Keys.

Soul of Warsaw ukaże też polskiej publiczności talenty Dwele'a, Goapele i Joy Denalane - niemieckiej wokalistki, na której ostatnim albumie rapowali m.in. Lupe Fiasco i Raekwon.

Nie są to co prawda artyści niezwykle rozpoznawalni w naszym kraju, ale wierzymy, że jest jednak odpowiednia ilość fanów czarnej muzyki, którzy zechcą zobaczyć tych muzyków na scenie. - mówi Radek Miszczak z agencji medialnej Joytown, która pomaga w bookingu artystów na Soul of Warsaw - Ich koncerty zdecydowania podwyższają artystyczno-prestiżowe znaczenie festiwalu. Na każdym wielkim gigu poza headlinerami, którzy przyciągną masy ludzi, są też niezwykle utalentowani, ale mniej medialni artyści. W przypadku Dwele'a, Goapele czy Joy jedynym kryterium ich zaproszenia była muzyczna klasa, jaką prezentują.

Poza występami zagranicznych artystów, na festiwalu zagrają też polscy twórcy czarnych brzmień. Potwierdzone są już koncerty Planu B i duetu DustPlastic.

Gdy usłyszeliśmy o samei idei tego festiwalu i tym, kto z zagranicy na nim zagra, opadły nam szczęki. - mówi Bartek Królik z Planu B - Zupełnie nie interesowały nas kwestie finansowe i to, czy i ile pieniążków dostaniemy za koncert na Soul of Warsaw. Sam fakt możliwości występu przed Prince'm jest jak wygranie szóstki w Totka, spełnienie marzeń każdego muzyka.

W podobnym tonie wypowiedzieli się członkowie formacji DustPlastic:

Początkowo nie chciało nam się wierzyć, wydawało nam się, że ktoś robi nam mega żart. Gdy jednak Hirek zaprosił nas na rozmowę dotyczącą szczegółów tego przedsiewzięcia zrozumieliśmy, że otwiera się przed nami szansa zagrania koncertu na czymś absolutnie pionierskim. Szkoda tylko, że nasz występ przypadnie prawdopodobnie na wieczór, gdy w innym klubie zagra Dwele, którego bardzo chcielibyśmy zobaczyć na scenie na żywo. Może jednak uda nam się dogadać z organizatorami przeniesienie naszego występu na inny dzień, inaczej zagrozimy buntem (śmiech). A tak poważnie - Soul of Warsaw to będzie coś niesamowitego i już odliczami dni do tego wrześniowego weekendu.

Pomimo wszelkich atutów, jakie przedstawia sobą idea Soul of Warsaw, rodzi się pytanie - czy taki festiwal ma szansę komercyjnego powodzenia? Dotychczasowe próby stworzenia w Warszawie festiwali z prawdziwego zdarzenia kończyły się najczęściej niepowodzeniem i to pomimo tego, że były skierowane do znacznie szerszego grona publiczności niż Soul of Warsaw. Wątpliwości rozwiewa Hirek Wrona:

Po pierwsze - koncerty Prince'a i Alicii Keys zabezpiecza nam finansowo pewna niezwykle znana i szanowana firma z branży elektronicznej, której nazwy na ten moment nie możemy zdradzić. Po drugie - mamy grono pomniejszych sponsorów, którym niezwykle zależy na umocnieniu swojej marki współfinansując to wydarzenie - jest to dla tych firm kwestia prestiżu. Wierzymy także mocno w polską publiczność, być może wybredną i kapryśną, ale również oddaną i niezwykle spontaniczną. Wyprzedane w pełni koncerty Erykah Badu, Zap Mama czy Angie Stone świadczą, iż jest w Polsce zapotrzebowanie na taką muzykę.

W końcu jest jeszcze jeden niezwykle istotny atut - to być może pierwsza i jedyna okazja zobaczenia w Polsce wielkiego Księcia muzyki soul i funk, geniusza - Prince'a. Czy taki wieczór nie jest wart wydania kwoty ok. 200 zł, bo tyle prawdopodobnie będzie kosztował trzydniowy karnet?! Dodając do tego Alicię Keys, Johna Legenda, Dwele'a, Goapele, fenomenalną Niemkę Joy Denalane, doskonałych polskich artystów i to, że karnet będzie upoważniał również do wstępu na imprezy towarzyszące głównemu festiwalowi, nie mamy chyba powodu do obaw. Warszawa umie się bawić, chce się bawić i z pewnością stanie na wysokości zadania! Mówię to jako rodowity Mielczanin (śmiech).

Wszelkie szczegóły Soul of Warsaw poznamy w najbliższych dniach podczas specjalnej konferencji prasowej. Nie zabraknie tam oczywiście Infomuzyki! "

ale zakladam, ze to prima aprilis...
Wto 01 Kwi 2008 11:09 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
jack-torrance
Parade
Parade

Post Odpowiedz z cytatem
Moim zdaniem to nie jest prima aprilis.

Wto 01 Kwi 2008 12:42 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Jeśli to prawda... to ja już niczego do szczęścia nie potrzebuję.

www.treksfera.pl
Wto 01 Kwi 2008 13:45 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
To zdecydowanie JEST prima-aprilis... Zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe.
Z tego co wiem, Hirek Wrona raczej nie prowadził nigdy żadnych (a na pewno nie ostatnio) rozmów odnośnie koncertu P. w Polsce. Taką akcję prowadzi nasz kolega z forum - Robest.
Candy Dulfer opowiadała Księciu o wspaniałej Polskiej publiczności?... I on tego słuchał? Rolling on the floor laughin' I chce się spotkać z naszymi świadkami Jehowy? Umieram. Wink

Jednak przyznać muszę, że takie koncerty byłyby spełnieniem marzeń wielu z nas. A tymczasem... pozostaje tylko fajny żart.

Wto 01 Kwi 2008 13:57 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum Informacyjne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: