RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
"Prince Fans United"
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum News Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

"Prince Fans United"
Autor Wiadomość
Arachne
The Gold Experience

Post "Prince Fans United" Odpowiedz z cytatem
http://princefansunited.com/

Groził internautom procesem za zdjęcia
Prince zbulwersował swoich fanów żądając, aby z kilku portali internetowych usunięto wszystkie jego podobizny.
Właściciele stron HouseQuake.com, PrinceFams.com i Prince.org zostali poproszeni przez prawników piosenkarza o natychmiastowe spełnienie życzenia pod groźbą procesu o naruszenie praw autorskich. Oburzeni internauci założyli stowarzyszenie Prince Fans United i protestują przeciwko narzuconym ograniczeniom dopatrując się w nich próby stłumienia wszelkich krytycznych komentarzy pod adresem Prince'a.

- Uważamy, że takie postępowanie narusza wolność słowa i nie powinno być dozwolone. Domagając się usunięcia wszystkich swoich podobizn Prince zażądał nawet, aby ze stron internetowych zniknęły robione przez fanów zdjęcia ich tatuaży z wizerunkiem Prince'a - argumentują internauci.

źródło/source

Oficjalnie i formalnie zjednoczeni z powodu muzyki artysty na miarę dziejów, który... Ech, po co będę na nowo pisać, jak wszyscy wiemy o co chodzi. Prince, it's not Purple anymore...

www.treksfera.pl
Wto 06 Lis 2007 14:31 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Princetka
Dirty Mind
Dirty Mind

Post Odpowiedz z cytatem
Beksa Mały złamał mi serce i tym co robi wprawia w zakłopotanie... Oby w porę się opamiętał, inaczej będę musiała powtórzyć za Arachne: " Prince, it's not Purple anymore..." Rolling Eyes

Sro 07 Lis 2007 08:36 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Na szczęście mamy jeszcze jego muzykę.

Nie chciałabym krakać, ale mam nadzieję, że nie wpadnie mu do głowy taki idiotyzm jak reglamentacja albumów... (tzn odpowiedni nakład na państwo). To jest oczywiście niemożliwe przy wydawaniu płyty przez dużą wytwórnię, ale jeśli jeszcze gdzieś powtórzy taki numer jak z Planet Earth, to... Sony czy inny koncern może się wstrzymywać od wydawania płyty w danym kraju. Choć patrząc na to, jak omija Polskę szerokim łukiem wnioskuję, iż u nas nowości płytowe będą dostępne.

www.treksfera.pl
Sro 07 Lis 2007 12:58 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Prince podarował fanom utwór pod tytułem "PFUnk". Utwór jest fajny, ale i tak pojawienie się tej piosenki nie zamydli mi oczu. Prince to szuja Uśmiech...

Pią 09 Lis 2007 12:11 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Piosenka, którą wg mojej skali oceniania dodałabym do zestawu "Obligatory" z uwagi na świetną gitarę i klimat, ale jedną piosenką nikomu ust nie zamknie.

Ciekawego słowa użyłeś FAB. "Podarował." Jego wspaniałomyślność nie zna granic...

www.treksfera.pl
Pią 09 Lis 2007 13:57 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tande
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
Arachne napisał:
Choć patrząc na to, jak omija Polskę szerokim łukiem wnioskuję, iż u nas nowości płytowe będą dostępne.

From Pakistan 2 Poland. Daleka droga, oj daleka.

Pią 09 Lis 2007 15:10 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Pełna wybojów, a ten samolot tak na nich podskakuje...

www.treksfera.pl
Pią 09 Lis 2007 17:54 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kaem
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
FAB napisał:
Prince podarował fanom utwór pod tytułem "PFUnk". Utwór jest fajny, ale i tak pojawienie się tej piosenki nie zamydli mi oczu. Prince to szuja Uśmiech...
Filip, Ty się lepiej przyznaj. Prince Ci pewnie jakąś dziewczynę odbił... Wink
Pią 09 Lis 2007 18:04 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
^ Może, ale nic o tym nie wiem Wink

EDIT:

Tekst utworu "PFUnk":
Drop it now!

Don't stop it now!

Go get it now!

Here "he" comes again,
He's gonna try 2 ruin my day.
Never had a reason 2 dog me out!
They'll never make him do what they say!

9 times out of 10
Ask him if he did, He say, "No!"
"I'd never B a turncoat! Never B the 1 2 sell Ur name at the grocery store!"

U come around
Funny stuff B going down
Ask him how it happened
Yo, he don't know!

But, I don't care what people may say!
I ain't gonna let it ruin my day!
The best reme-die
For a basket full of lies
Is funk!

There's nothing like funky music!
Stompin' on my day!
Gotta gimme me some of that music!

Here "she" comes again
She gotta tell the story her way
Whatcha call a girl who's doing something she don't want
And take Ur money, when the crime don't pay?

Every now and then
I hear a little "Sumthin' Sumthin'" that they said
One man's justice is another man's fear
Don't U wish that U could sleep in my bed?

The only reason U say my name
Is to get Ur 15 secs of fame!
Nobody's even sure what U do!

I don't care what people may say!
I ain't gonna let it ruin my day!
The best reme-die,
For a basket full of lies
Is funk!

Ain't nothing like funky music!
Let the music play!

Woo hoo! I'm crazy 4 coco rock!

(guitar solo)

Well, it may not B the "Grand Progression",
But, it sho is funky!
Right on!

Woo! Funky music!
Woo! Funky music! (repeat, etc...)

(keyboards solo)

How U gonna cap and B gone?
I hate 2 let U know, but it's on!
U might not like the taste,
But, I'm still gon' stick Ur face in this funk! (stick Ur face in it)

Gossip again?
Ho hum.
Listen 2, my drum.

(Digital music disappears in the daytime)

I'm very "scurred". (ndla = scared)
Yo, face!
Listen 2, my bass.

Time will tell
We R
Listen 2, my guitar.

I don't care what people may say!
We ain't gonna let it ruin our day!
The best remedy
For a big fat "PUNK"
Is funk!

Ain't nothing like funky music!
Turn the music up!

Are U talking 2 me?
Alright, someone call 911!

Y'all tripping!

Look here, "We Malicious" ,
Comeon, come on lemme talk 2 U
"U" and "Ur boyfriend",
Say something, right now!

U run up on me again with words or otherwise...
Where da ambulance!?...

Woo, Funky Music (Repeated chant)

(guitar solo)

There U have it, world,
"that is passing away"
We don't care where U go,
But, U gotta get out of here!
Okaay? (giggle)

Cancer, chronic fatigue, ugly or just plain po. (ndla = poor)
I love all of y'all
Don't U ever mess with me no mo! (ndla = more)

Oh! What time is it?
Alright then!
That's it y'all!
I'm out like the "Wolves" in the 1st,
Awwh, but, we gon' get it together though.

Pookie, is the limo warm?
Alright, cool.
Peace y'all. Stay funky.

Right on! Right on.

Pią 09 Lis 2007 21:43 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Prince się w moich oczach pogrążył.
Poczułem się zdradzony jako fan.
Zawsze odbierałem jego muzykę jako jego muzykę i nigdy nie oddzielałem twórczości od osoby. Nie w przypadku Księcia. To niemozliwe.
Bedąc fanem nie mogłbym słuchać jego muzyki, jednocześnie głosząc złe słowa na jego temat. Jego życia, postępowania lub twórczości.

Przez ostatni tydzień nie słuchałem muzyki Prince'a, nie pisałem na naszym forum. Zamieściłem tylko kilka postów na housequake'u, bo tam atmosfera oburzenia jest chyba najgorętsza. Wyrzuciłem fotki Księcia z tematu "sexy mf", bo tego sobie życzy. Niech ma, skoro musi. Te z forum koncertowego zostawiłem, bo to Wasza i moja pamiątka. Jesli prawnicy P. przyczepią sie do tego, nasi administratorzy sami podejmą decyzję co z nimi zrobić.

Nie wiem co dalej będzie...
W moim odczuciu, od dziś będzie się karierę Prince'a rozpatrywać wśród sympatyków jako "przed" i "po" obecnych wydarzeniach.
Wciąż liczę na pozytywne zakończenie tego sporu. Jakkolwiek sie nie stanie, niesmak po sprawie nie minie szybko i zostanie w pamięci (byłych?) fanów na długi czas.

Chcę być jego fanem, chcę czekać na koncerty, chcę swobody i demokracji na ustalonych prawnie zasadach. Chcę spokoju i radości. Chcę wolności.
Prince o to walczył i teraz sam odbiera nie rozumiejąc racji nas, swoich ludzi - tak jak jego nie rozumieli w latach 90-tych ludzie z Warner Bros.
Cóż, niektórzy zapominają...

Myslałem, że ta świetna piosenka będzie swoistych "przepraszam, pogódźmy się". Niestety, jej słowa temu przeczą. Prince dalej obstaje przy swoim.

Co będzie dalej?...

Crying or Very sad

Sob 10 Lis 2007 17:27 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
I co ja teraz zrobię ze swoją maturą... miała być o walce Prince'a o wolność muzyki. Ha. Ha. Ha... Khe, khe... Przyjdzie mi nazmyślać. No cóż, c'est la vie... :|

Na początku też miałam wątpliwości co do słów piosenki. Grubluk, rozwiałeś mi je.

www.treksfera.pl
Sob 10 Lis 2007 18:36 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Jeszcze w kwestii wyjaśnienia.
Nie obchodzi mnie co Prince robi ze swoim prywatnym życiem. Z kim sypia, jada, jaki kolor samochodów lubi. To jego sprawa.
Jednak jeśli w swoim życiu podejmuje decyzje, które w świetle jego wcześniejszych poglądów i postanowień (które ogłaszał w swoich piosenkach i które sprawiły, że chciałem go słuchać i wyrabiać swoją opinię) są dla mnie (jego sympatyka) niesprawiedliwe, to mam prawo czuć się pokrzywdzony i oszukany moralnie. I tak się czuję.
Nie potrafię tak bardzo jak Wy oddzielić muzyki Prince'a od jego ideologii. Zawsze te dwie sprawy szły ze sobą w parze.
Może istotnie trzeba się "przeprogramować" i zacząć słuchać tylko muzyki?... Ale czy wtedy to będzie w pełni satysfakcjonujące?... I czy jest sens bycie fanem kogoś takiego?
Nie wiem. Jeszcze nie teraz, czas pokaże.

Jednak jest sprawa, która spędza mi sen z powiek. Dawniej chodziło tylko o muzykę. Teraz naprawdę chodzi jedynie o pieniądze.
Coś się bezpowrotnie skończyło...

Nie 11 Lis 2007 09:31 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Chciałbym wspomnieć pewną sprawę... jeszcze niedawno Prince był uważany za wizjonera nowych technologii (love4oneanother, npgmc, itd), sprzedawał albumy przez internet (Crystal Ball, N.E.W.S., itd), dostał nagrodę Yahoo za wspieranie internetu, dostał nagrodę Webby, gdy zaczęły się problemy z formatem mp3 oraz z Napsterem, który umożliwiał udostępnianie mp3 przez internautów, Prince sam udostępnił utwór "The Work, pt. 1", żeby pokazać, że teraz tak będzie rozchodzić się muzyka... i co z tego zostało? wielkie g***. Wszystko to okazuje się jakąś grą, bo nagle mu się odmieniło i chce wszystko kontrolować.

Nie 11 Lis 2007 11:18 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
carolinah
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
tylko dodam (ponieważ na chwilę odłączyłam się od wszelkich Princowych dyskusji) myślałam że skrót na awatarkach PFU znaczy Prince Fuck U Rolling Eyes bo tak właśnie teraz myślę.

Nie 11 Lis 2007 11:18 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Ja do tego rozszerzenia doszłam tego samego dnia, kiedy Prince Fans United połączyli się w sieci. Tylko nie chciałam mówić tego głośno. Taką mam blokadę i jakoś go chyba nie potrafię obrazić.

NIE TO ŻE TY GO OBRAZIŁAŚ CAROLINAH, NIE... Suszę zęby Po prostu jakoś słowa Prince F**K U nie mogą przejść mi przez gardło. Wciąż mam do niego wielki szacunek za to, co osiągnął. Chciałam iść drogą "Love God, Love Life, Lovesexy, Peace and B WILD!". Jego drogą. Ale coś mi się wydaje, że na tej szosie P1 stanęły blokady, a ja stoję przed nimi. CONFUSED
Jestem w stanie oddzielić muzykę od osoby, bo do tego już chyba dojrzałam, ale tak jak w przypadku Grubluka, zawsze łączyłam człowieka z tym, co tworzy. (Tak było w przypadku mnie, Wiśniewskiego i Ich Troje. Gdy przestał być taki "interesujący dla mnie" odeszłam od fanostwa. Co jakiś czas puszczam tylko płyty sprzed słynnego "AD.4" i "Powiedz", bo te ciągle na mnie działają. I są zupełnie inne, od tego co ostatnio serwuje pan MW) To była dla mnie zawsze całość. Nierozłączna. Jak Yin i Yang (The Continental... :|). Z jednej strony to dobrze, że liczy się dla mnie sztuka, a z drugiej...

A jednak ciąglę mam nadzieję, choć ona matka głupich, że Prince się nawróci. Że przejrzy na oczy i przypomni sobie czasy NPGMC. Kiedy chciał, by muzyka była wolna. Wtedy odśpiewam na głos Partymana tak, że cały świat usłyszy.

PS. Mój ojciec stwierdził tak: Zdziadział. Stary już jest, to zaczyna mu odbijać.

www.treksfera.pl
Nie 11 Lis 2007 17:06 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
co to był za występ Kukulskiej, ten w którym w koszulce wystąpiła?

Pon 12 Lis 2007 15:02 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Claudinho
The B-Sides
The B-Sides

Post Odpowiedz z cytatem
śpiewała swój nowy kawałek - http://muzyka.interia.pl/teledyski/teledysk/teledysk,222374
w tańcu z gwiazdami Mruga 2
Pon 12 Lis 2007 15:56 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Funky.

Poza tym przypomina Prince'a z pocżątku kariery. Na wszystkim grał sam (ona w teledysku też). Falsecik (ona też - o ile kobieta potrafi falsetem Wink, to było raczej coś pseudo). I takie charakterystyczne brzmienie. Jakbym nie wiedziała, że to ona, to mogłabym z piosenką Księcia pomylić.

Fajna. Tu mogę przyznać, że mi się podoba.

www.treksfera.pl

Ostatnio zmieniony przez Arachne Pon 12 Lis 2007 19:45
Pon 12 Lis 2007 16:55 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Claudinho
The B-Sides
The B-Sides

Post Odpowiedz z cytatem
Jak na polska produkcje jest świetna,ale jak zwykle pojawią się komentarze ludzi niezwykle kompetentnych,którzy zaatakują ten kawałek tylko dlatego,że śpiewa go Natalia Kukulska,która powinna śpiewać o balu lalek i puszku okruszku...
Pon 12 Lis 2007 17:44 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
...bo tyle słońca w całym mieście spowodowało, że wszyscy recenzenci są "bardzo kompetentni". Udar. Mruga 2

EDIT:
http://www.facedownunder.com/news25.jpg <- From FaceDownUnder.com

EDIT 2:
Czy to, iż Prince używa w PFUnk "he" i "she" w sformułowaniu here...comes again to znaczy, że parafrazuje do tego co zwykle, czyli nie jest kobietą ani mężczyzną tylko O+>? Można to tak zinterpretować?

www.treksfera.pl
Wto 13 Lis 2007 14:55 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum News Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Skocz do: