RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
"Planet Earth" nominowana do Fryderyka

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum News Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

"Planet Earth" nominowana do Fryderyka
Autor Wiadomość
kaem
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
Planet Earth ma szansę na Fryderyka:
http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,83570,4903943.html

Interesujaca nowa kategoria, która od jakiegoś czasu też jest na Grammy: Wydawnictwo Specjalne - Najlepsza Oprawa Graficzna.
Ciekawe, że pominęli w nominacjach nową płytę Makowieckiego, która- nagrana w stylu retro, jest bardzo przyzwoita.
Sro 06 Lut 2008 22:08 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Ciekawe co oprawa graficzna ma do muzyki, ale ok, nie będę się czepiać...

Co do nominacji... Nie dałabym Fryderyka za Planet Earth. Do Musicology mu za daleko.

www.treksfera.pl
Czw 07 Lut 2008 15:59 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Dziś tak jakoś złapało mnie chwilowe przemyślenie na temat 3 ostatnich albumów Prince'a. I wydaje mi się, że najlepszy był zdecydowanie 3121. Cool
A Fryderyka nie dostał...

Pią 08 Lut 2008 00:13 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Chyba masz rację Grubluk, choć Musicology z 3121 są dla mnie raczej na równi. (A Million Days i Life 'O' The Party vs Love i Incence & Candles... )

www.treksfera.pl
Pią 08 Lut 2008 17:51 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
W tym roku jednak kibicuję Foo Fighters. Nagrali fajny album.
Polecam z niego m.in. Statues i Long Road To Ruin.

Nie 10 Lut 2008 00:09 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
W/g mnie Timbaland dostanie statuetkę. Bądź co bądź jest teraz na topie i czego się nie dotknie zamienia się w złoto.

Nie 10 Lut 2008 09:04 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
kaem
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
Ja obstawiam Roisin Murphy. Była w Polsce, również jest na topie i zasłużenie- naprawdę nagrała dobrą płytę.
Nie 10 Lut 2008 09:49 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
FAB napisał:
Timbaland (...) czego się nie dotknie zamienia się w złoto.

Mam nadzieję, że myślisz o złocie w sensie dosłownym. Niestety, zdecydowana większość jego kompozycji w ostatnim czasie to zwykły "szajs"...

Nie 10 Lut 2008 10:02 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
^ W sumie popełniłem błąd... bo to ZŁOTO powinno być umieszczone w tych jakże charakterystycznych kreseczkach: "...". Chodziło mi o to, że to czego Timbaland się dotknie jest promowane i popularne w mediach, jednocześnie jasne jest, że to najczęściej szajs.
Jeśli chodzi o P. to wydaje mi się, że ewentualna kolejna statuetka Fryderyka byłaby zbyt dużym szczęściem jak dla niego... nie oszukujmy się, żyjemy w Polsce, gdzie ten artysta nie jest wystarczająco doceniany, więc wątpię, żeby mu ją po raz kolejny przyznano... i to raptem chwilę po poprzedniej.
Jednak, jak wiele razy mieliśmy okazję się przekonać, w naszym pięknym kraju wiele rzeczy jest możliwych, nawet tych niemożliwych, dlatego jakby Fryderyka dostał, to wcale bym się nie zdziwił Uśmiech...
Z drugiej strony, jeśli faktycznie Fryderyk miałby zostać Prince'owi przyznany za Planet Earth, to jak to będzie świadczyć o poziomie polskich muzyków (bo to w końcu oni wybierają laureatów)? Nagradzają Prince'a za jeden z gorszych albumów a nie zauważają tych lepszych? Pozostawiam to Wam do przemyślenia...

Nie 10 Lut 2008 10:54 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Fakt, że Planet Earth prezentuje spadek formy artystycznej i odkrywczej Prince'a, jednak nie "rzemieślniczej" (że się tak wyrażę...). Może dlatego ten album znalazł sie wśród nominacji?
Jakby nie było, nominacja to duży plus (nawet jeśli nie w pełni zasłużona).

Nie 10 Lut 2008 11:15 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kaem
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
Może w kontekście jego całego dorobku ostatni album nie należy do wybitnych, ale biorąc pod uwagę masową muzykę popularną uważam, że wypada bardzo dobrze. Musicology to pierwsza nagroda dla Prince'a w tym kraju, a też nie uważam, by był to najlepszy krążek od 1995 roku, od kiedy te nagrody istnieją.
Te ostatnie nagrody dla Księcia odbieram raczej za ukłon dla Niego i Jego całego dorobku. Wypłynął po latach niebytu na powierdzchnię znowu i jest obecny na rynku, stąd pewnie te hołdy. Kibicuję mu, w każdym razie. I jak myślę o ub. roku, który dla mnie muzycznie był wyjątkowy- polubiłem blisko 100 tytułów i Planet Earth wcale nie był jendym z najlepszych, ale jednym z najczęściej słuchanych. Coś w tej płycie fajnego jest. Jego muzyka wciąż buja.
Nie 10 Lut 2008 11:40 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Obstawiam Timbalanda, bo ten rok był dla niego medialnie owocny ("The Way I Are", "Give It To Me", "Apologize"). [Wiecie, że dopiero niedawno się zorientowałam, że Timbalanda widać i słychać w "Cry Me A River"?] Po prostu teraz jest jego czas małego ekranu MTV.

Foo Fighters... Płyty nie słyszałam, ale ten ostatni teledysk i piosenka, gdzie "udają" gwiazdy z lat siedemdziesiątych jest całkiem niezła. Nie sądzę jednak żeby ich docenili na Fryderykach.

Co do Prince'a: Ciągle buja... Jak dla mnie, to chyba za mało.

www.treksfera.pl
Nie 10 Lut 2008 12:06 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Podsumowując... uważam, że ewentualna statuetka dla P. będzie fajnym zwięczeniem jego 2007 roku, mimo że nie do końca jest zasłużona Uśmiech...

Nie 10 Lut 2008 12:25 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Funky
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
Nagroda dla Prince'a za Planet Earth byłaby absolutnie niezasłużona. Było wiele lepszych albumów zagranicznych w minionym roku.

Nie 10 Lut 2008 16:17 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
No to wszystko jasne Uśmiech...
Wygrali Foo Fighters.

Pon 07 Kwi 2008 19:42 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum News Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: