RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Emancipation
Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum generalne Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Emancipation
Autor Wiadomość
Ola
Admin's Sex Toy

Post Emancipation Odpowiedz z cytatem
Zapraszam do dyskusji o Emancipation.
Czy jest to album, który posiadasz jesli jestes fanem Prince’a , ale za czesto go nie sluchasz?
Czy może należy do Twoich ulubionych i zaczynasz dzień przy jego dźwiękach Wink
Nie 10 Wrz 2006 09:49 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Dipper
Around The World In A Day

Post Odpowiedz z cytatem
taka mała uwaga - jakby można było usunąć pierwsze zdanie z recenzji: "Bylo to tak dawno ze juz nie pamietam", gdyż jest to odpowiedź na pytanie "skąd sie o nas dowiedziałeś", a nie część recenzji

Nie 10 Wrz 2006 17:02 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tande
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
Zgadzam się z recenzentem (na stronie). Niestety.
Podstawowy grzech Prince'a - wydaje za dużo płyt. Gdyby byłoby ich mniej - utwory byłyby lepiej wyselekcjonowane. Wtedy - bida poławiaczom nagród Grammy etc.
Emancypacja - wiele razy słuchałem i jakoś się nie przekonałem. Może liepiej byłoby wydac 1 krążek zamiast trzech...

Pią 29 Gru 2006 21:46 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
kaem
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
Tande napisał:
Może liepiej byłoby wydac 1 krążek zamiast trzech...
Też tak kiedyś myślałem. Ale teraz krzyknąłbym W życiu! To płyta nienasycona, powoli rozpuszczająca się pastylka, że zacytuję mojego ulubionego radiowca. Dziś nie wyobrażam sobie, by jakiegoś utworu tam zabrakło. Poza tym, dobre płyty- zauważam, mają taką konstrukcję, by na płycie nie sąsiadowały ze sobą wyłącznie utwory o dużej sile rażenia. Słuchacz też musi mieć wytchnienie, a później te "słabsze utwory" też docierają. Ba! Mam nawet tak często, że one właśnie szczególnie zwracają po latach uwagę (gdy pozostałe sie przejedzą) i są kolejnym magnesem, przyciągającym ponownie do danej płyty. Tutaj tak miałem min. ze Sleep Around.
Szkoda tylko, że tak mało singli z tej płyty wykrojono. Rozumiem powody, ale i tak szkoda.
Sob 30 Gru 2006 11:50 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
StilghAR
newbie
newbie

Post Odpowiedz z cytatem
Do tego albumu długo nie mogłem się przekonać. Na dzień dzisiejszy chłonę prawie każdy kawałek (Human Body, Sleep Around, La la la... za nic nie mogę przetrawić). Na mojej osobistej liście znajduje się dość blisko "The Gold Experience" (no. 1 Mruga 2) i "3121".
Jedno tylko ale - po jakiego gwizdka ocenzurowano "Face Down"? Jeszcze żeby było to zrobione w jakiś rozsądny sposób, a nie poprzez całkowite zniekształcenie fragmentu piosenki.
Tande napisał:
Może liepiej byłoby wydac 1 krążek zamiast trzech...

Raz na jakiś czas taki album to całkiem dobry pomysł. Utrudnia to nieco słuchanie albumu jako całości (konieczność przerzucania krążków), ale daje się przeżyć.

Swoją drogą "Emancipation" w zeszłym roku obchodziło dziesięciolecie. Jak ten czas szybko leci...

Sob 03 Lut 2007 11:54 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Peyo

Post Odpowiedz z cytatem
Zawsze mówiłem, ze z Emancipation możnyło zrobić jedną dobrą płytę... gora dwie... ale coóż... nie my jesteśmy od tego by ustalać ilość płyt Uśmiech...

Nie 04 Lut 2007 09:11 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Uważam, że "Emancipation" to fajna płyta. Dlaczego? Po pierwsze dlatego, że składa się z 3 płyt a kosztowała jakby składała się z 2 (cenę 3 ludzie mieli wpłacić na fundację Love4OneAnother), Prince miał tu zupełną wolność... i umożliwiło to nam zobaczyć, że nie wszystko co tworzy musi być wspaniałe. Do tego dochodzą sprawy jak dużo piosenek, fajna muza itd... płytke polecam i warto zauważyć, że każdy może sobie sam zrobić kompilację... właśnie to jest najfajniejsze w Prince'ie, dla każdego znajdzie się coś fajnego.
PS. Ostatnio często wracam do tego albumu...

Nie 04 Lut 2007 09:54 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Peyo

Post Odpowiedz z cytatem
Suszę zębySuszę zębySuszę zęby ciekawe czmu wracasz? Uśmiech... Let's have a baby... Uśmiech)

Nie 04 Lut 2007 10:14 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
NIE, nie dlatego Peyo... Suszę zęby

Nie 04 Lut 2007 16:22 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
carolinah
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
Peyo napisał:
Suszę zębySuszę zębySuszę zęby ciekawe czmu wracasz? Uśmiech... Let's have a baby... Uśmiech)

ta piosenka może chyba służyć jako środek antykoncepcyjny Rolling Eyes

Nie 04 Lut 2007 17:50 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Peyo

Post Odpowiedz z cytatem
i to 100%, gdyż nie ma szans na jakiekolwiek zbliżenie Suszę zęby

Nie 04 Lut 2007 18:04 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
91Lenny91
newbie
newbie

Post Odpowiedz z cytatem
Uwielbiam Emancipation. Dla mnie to jedna z fajniejszych płyt Prince'a. To w sumie chyba jedyna taka płyta, gdzie Prince idzie mocno w muzykę rnb/soul w czystszym tego słowa znaczeniu (nie ma tu strikte jakiś funkowych dźwięków czy też gitarowego grania. Raczej ciepłe beaty, pianinko itp). Fajne ciepłe brzmienie, które bardzo mi się podoba. Właśnie słucham sobie CD2. Piękne Courius Child, Dreami' About You, Let's have a baby
Pon 21 Wrz 2015 18:42 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek B(+>
Sign O' the Times
Sign O' the Times

Post Odpowiedz z cytatem
Moje ulubione kawałki:

CD 1
"Jam of the Year",
"Right Back Here in My Arms"
"Somebody's Somebody"
"Betcha by Golly Wow!"
"White Mansion" – 4:47
"I Can't Make U Love Me"

CD 2
"One Kiss at a Time"
"Soul Sanctuary"
"Dreamin' About U"
"The Holy River"

CD 3
"La, La, La Means I Love U"
"The Love We Make" – 4:39

Wto 29 Wrz 2015 20:13 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek B(+>
Sign O' the Times
Sign O' the Times

Post Odpowiedz z cytatem
Dodam jeszcze ciekawostki, pewnie niektórzy je znają, ale warto wiedzieć że:

"I Can't Make U Love Me" - znalazłem ten utwór też u Georga Michaela i jego wykonanie wg mnie jest ciekawsze niż Prince,a.

"La, La, La Means I Love U" - ten utwór pięknie śpiewał dużo wcześniej mały Michael z Jacksons Five Uśmiech...

Wto 29 Wrz 2015 20:18 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Wersja George'a jest z MTV Unplugged. W ogóle fajny jest cały ten koncert.
Wto 29 Wrz 2015 22:33 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Mirek B(+>
Sign O' the Times
Sign O' the Times

Post Odpowiedz z cytatem
EDIT: regulamin pkt 4 b

Wiesz może czyj był ten utwór pierwotnie? Zagaduję, że ani Prince'a, ani Georga.

Sro 30 Wrz 2015 07:15 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
^ I can't make you love me

Czw 01 Paź 2015 08:57 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mirek B(+>
Sign O' the Times
Sign O' the Times

Post Odpowiedz z cytatem
O co chodzi Fab, coś nie tak smf?

Czw 01 Paź 2015 22:38 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jakub

Post Odpowiedz z cytatem
Very Happy Chodzi o to, że google nie boli Mirku Mruga 2 Jasne, że możemy Ci odpisać, ale zawsze szybciej będzie jak znajdziesz sobie u wujka google Mruga 2 A ciocia wiki też jest skarbnicą wiedzy jeżeli chodzi o Księcia i muzykę w ogóle Mruga 2

Pią 02 Paź 2015 16:42 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Mirek B(+>
Sign O' the Times
Sign O' the Times

Post Odpowiedz z cytatem
Pytałem ponieważ punkt 4b dotyczy cytatów, a nie wiedziałem co było nie tak, ale nie ma sprawy.

Jasne, że w Google można znaleźć sporo informacji, już tłumaczę dlaczego jednak zadałem to pytanie na forum. Bo wielokrotnie przekonałem się, że można tutaj liczyć nie na suche dane ale ekspercką wiedzę Idea a do tego okraszoną ciekawostkami i dygresjami od fajnych ludzi Very Happy

Pią 02 Paź 2015 18:38 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum generalne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: