RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
The Gold Experience - dyskusja na temat albumu

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum generalne Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

The Gold Experience - dyskusja na temat albumu
Autor Wiadomość
Ola
Admin's Sex Toy

Post The Gold Experience - dyskusja na temat albumu Odpowiedz z cytatem
Jeśli masz ochotę podyskutować o albumie The Gold Experience możesz zrobić to tutaj.
Jeśli przeczytałeś na stronie prince-online.com recenzję tej płyty i chcesz o niej podyskutować, zapraszam do dyskusji Very Happy
Pon 04 Wrz 2006 17:04 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Peyo
Around The World In A Day

Post Odpowiedz z cytatem
To ja kilka słów na ten temat...
The Gold Experience... pamiętam, że czekałem na nowe kompozycje, z ostrą gitarą i nowoczesnym brzmniem... jakież było moje rozczarowanie, gdy usłyszałem bardzo płaskie dźwięki bez cienia sznasy na real music... poza kilkoma wyjątkami, które jak sami wiecie na każdej płycie Prince'a są... i zaczęło się... płyta przesłuchana raz drugi... trzeci... pcontrol, endorphinmachine, now, billy jack b*tch... zaczyna się robić funkowo, shhh... bardzo miłe, eye hate U & Gold... to utwory, które zawsze poruszą... dziś za każdym razem kiedy włączam kolejną płytę i widzę wypowiedzi dziesiątków osób uważającyjch, że muzyka na płycie jest cienka i zupełnie tania. Wtedy zastanawiam się, czyż nie jest ona perfekcyjnie dobrana, tworząca całość na płycie, zrobiona przez człowieka, który chce coś przekazać? Czyż nie jest tak, że ta muzyka ma nieść dla nas... tych najwiernieszych... coś, co mówi nam, że 'jestem i daję Wam coś, czego jeszcze nie znacie...' Tak było w przypadku Gold Exp, płyta wydaje się perfekcyjnie ułożona, zawierające new wave, a zarazem kojąca nowość dobrze znanymi klimatami gold, shhh, czy eye hate u...
Co było dalej? Nic nie porusza bardziej niż real music played by real musicians... koncerty, kiedy sięgnąłem po kolejne z tej 'epoki' dodatkowo zupełnie odlotowe aftershow'y poznałem, jak brzmi płyta ta na żywo... w mojej 'skromnej' [FABik zna moją skromną kolekcję Mruga 2] okres Gold Exp jest dość silnie reprezentowany, a Gold brzmi rewelacyjnie przy prędkości powyżej 160... płyta jest pod ręką zawsze, a zdanie zmieniłem po kilku przesłuchaniach płyt... Prince jak zwykle zaskoczył... dobrze zaskoczył. Mnie... a to subiektywna ocena...

Wto 05 Wrz 2006 09:21 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
TGE był świetną płytą w 95 roku. Dla mnie jednak nie przeszła testu czasu (tak jak większość płyt z lat 90-tych) - obecnie już jest dla mnie wyblakła, ale i tak stanowi jeden z jaśniejszych punktów lat 90-tych. Wielka szkoda, że na płytę nie trafił utwór "Days of wild"... no cóż, nie wszystko można mieć.
Poza tym "Shhh" nadal fajnie brzmi na żywo Mruga 2

Kilka ciekawostek:
"Shhh" zostało napisane dla Tevina Campella w 1989 roku (nagrał z resztą on swój cover).
"Billy Jack Bitch" to utwór o dziennikarce z Chicago, która pisuje pod inicjałami C.J. i bardzo interesuje ją życie prywatne "symboliny" (jak nazywa P.) - taki dziennikarski paparazzi.
Prince wierzył w reinkarnację - przeanalizujcie sobie utwór "Dolphin".
"TMBGITW" jest oczywiście o Mayte.

Wto 05 Wrz 2006 14:36 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Peyo

Post Odpowiedz z cytatem
Days of Wild to tak naprawdę muzycznie odrębny temat... bardzo bardzo rozległy...

Wto 05 Wrz 2006 16:49 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Jakub

Post Odpowiedz z cytatem
Witam ! Czy ktoś z użytkowników zna nazwiska muzyków grających na tej płycie ?
Pią 25 Cze 2010 14:23 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
^ http://www.princevault.com/index.php/Album:_The_Gold_Experience#Musicians

Pią 25 Cze 2010 14:48 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
theone1
For You
For You

Post Odpowiedz z cytatem
Ja uwielbiam ten album i powiem szczerze że zawsze jak do niego wracam to odkrywam coś nowego , zresztą tak jest zawsze z płytami Prince'a niektóre podobają się mniej a po kilku miesiącach lub nawet latach okazują się genialne . Wydaje mi się że czasem Prince tworzy muzykę ponad czasową i dopiero po latach rynek muzyczny zmienia się właśnie w takim kierunku że te płyty okazują się na czasie .
Jesli chodzi o TGE to są na tej płycie tak zagrane kawałki i takie aranżacje że głowa boli a uwierzcie mi trochę się na tym znam.
Shhh to jeden z moich ulubionych utworów z całego dorobku Księcia . W tym numerze tak buduje napięcie ( od cichej spokojnej ballady aż po gitarowy finał ) że gdy się kończy to tak naprawdę zastanawiasz się co może się jeszcze dalej wydarzyć przecież to finał . Aranżacja tego kawałka to jest mistrzostwo świata - każdy dźwięk jest tu przemyślany . Cały album brzmi rewelacyjnie no a druga część i hate U to dla mnie coś wspaniałego . Emocje Wykrzyknik! tylko końcowe solo na gitarze powinno być trochę dłuższe .
Ja kocham ten album i to moja opinia .
Sob 26 Cze 2010 08:37 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
magic
newbie
newbie

Post Odpowiedz z cytatem
przez wielu fanow TGE jest uwazany za najgorszy album w dyskografii Prince'a-ja tak nie uwazam,bardzo mi sie podoba lekki ,dynamiczny z kilkoma hitami z MBGITW w roli glownej ,dobrze wyprodukowany ,nie wiem czy nie najlepiej ,uwielbiam sluchac p control,zreszta czesto wracam do tej produkcji by Symbol
pzdr

Let the rain come down
Let the rain come down
Let the rain come down, down
Nie 04 Lip 2010 21:39 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum generalne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: