RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Diamonds & Pearls dyskusja na temat albumu
Idź do strony 1, 2  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum generalne Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Diamonds & Pearls dyskusja na temat albumu
Autor Wiadomość
Ola
Admin's Sex Toy

Post Diamonds & Pearls dyskusja na temat albumu Odpowiedz z cytatem
Jeśli masz ochotę podyskutować o D&P możesz zrobić to tutaj Smile Jeśli przeczytałeś na stronie prince-online.com recenzję tej płyty i nie zgadzasz się z nią, lub chcesz o niej podyskutować, zapraszam do dyskusji Smile
Wto 01 Sie 2006 11:30 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
pido
Prince
Prince

Post Odpowiedz z cytatem
Niestety nie moge sie zgodzic z dwoma watkami z recenzji Dippera. Po pierwsze uwa?am PUSH za genialny kawalek. Dlaczego? Malo jest w showbisnesie producentow i kompozytorow zarazam ktorzy zdevcydowaliby sie nagrac kawalek w ktorym wystepowalby kwartet smyczkowy, bas i bebny. Wszystko zaaranzowane znakomicie (jak zreszta zawsze u PRINCE`a) a na dodatek okraszone genialnie rozpisanymi wokalami. Ten utwor naprawde jest perelka. Druga sprawa. Nie przecenialbym jazzowego feelingu Michaela B. na bebnach. Z funkowymi frazami radzi sobie duzo lepiej. Zgadzam sie co do powalajacego rytmu w Gett OFF, ale moim zdaniem bardziej powala w tym kawalku linia basu, ktora rzec by mozna jest po prostu "nieokreslona".Pozdrawiam PIDO
Wto 01 Sie 2006 15:19 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Funky
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
Film "Graffiti Bridge" był niewatpliwie klęską zarówno komercyjną, jak i artystyczną. Ale o albumie tego drugiego nie można powiedzieć. Jest na nim kilka utworów, dla których trzeba go mieć, a niektóre z nich to spora dawka dobrego funku, którym nie pogardzi żaden fan tego gatunku.

Nie da się ukryć, że Prince postanowił odbić sobie finansowe niepowodzenie kolejnym albumem. Ale nie mogę się zgodzić z tezą, że "skupienie się na hitach promujących album, odbija się niekorzystnie na albumie jako calości". Jest wiele albumów, które przeczą temu twierdzeniu - np. kilkakrotnie już przypominany "Thriller" Jacksona, który osiągnął niebywały sukces komercyjny, zawierał wiele przebojowych singli, ale równocześnie jako całość wyznaczał nową jakość w muzyce popularnej lat 80. Czy taka teza jest uzasadniona w przypadku D&P?

Zgadzam się z Dipperem i Pido, że "Gett Off" to absolutny diament na tym albumie. Długo można by wymieniać jego zalety, ale może wystarczy powiedzieć, że to jeden z niewielu tak funkowych utworów, który w tym okresie zdołał wedrzeć się do czołowej 20 na listach przebojów po obu stronach Atlantyku.
"Cream" to przyjemny i melodyjny utwór, który dobrze sprawdził się w radiu.
"Money Don't Matter 2 night" to dla mnie absolutne mistrzostwo - stosunkowo niewiele instrumentów i niezbyt skomplikowana aranżacja, do tego, jak wspomniał Dipper, dobry tekst i świetna linia wokalna i wychodzi coś wspaniałego, miłego dla każdego ucha.

Nie mogę się natomiast zgodzić, że "Diamonds and Pearls" to utwór nudny!! Dla mnie to jeden z tych utworów, które pod płaszczem spokojnej muzyki mają w sobie niebywałą moc, duży ładunek emocjonalny. Trudno to dokładnie opisać. Inne, które w tej chwili przychodzą mi na myśl to "Too Hot" Kool & The Gang oraz "Holding On To You" Terence Trent D'Arby'ego.
Może tylko ten rytm wybijany przez automat trochę przeszkadza.

"Jughead" i "Push" to raczej nawiązanie do funku z poprzedniej płyty niż próba zdobycia nowych słuchaczy (tych się zdobywa radiowymi singlami), choć w przypadku tego pierwszego utworu mniej udane. A "Push" należy cenić chociażby za to, że w tekście pojawia się Polska Wykrzyknik Wink

Za warte uwagi mozna uznać także utwory "Thunder" i "Live 4 Love"; "Strolin" i "Willing And Able" są dobre, ale raczej nie odkrywcze, natomiast za pomyłkę uważam "Walk Don't Walk".

Podsumowując, D&P rzeczywiście nie jest albumem równym i są na nim zarówno tytułowe diamenty i perły, jak i pozycje nieco gorsze. Jednak każdy sam musi ocenić co jest dla niego utworem wybitnym , a co nieporozumieniem na tym albumie.

Live 4 Love Very Happy
Funky

Czw 03 Sie 2006 15:19 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Dipper
Around The World In A Day
Around The World In A Day

Post Odpowiedz z cytatem
no wkońcu drgnęła dyskusja na temat recenzji Wink
Pisząć te recenzje starałem się zachować sporo obiekywizmu. Osobiście niezbyt przepadam za D&P (za wyjątkiem kilku kawałków), więc o obiektywizm było ciężko Suszę zęby. Wiadomo że każdy inaczej odbiera dany album, daną piosenkę itd. bardzo fajnie oddają to słowa Funky: "każdy sam musi ocenić co jest dla niego utworem wybitnym , a co nieporozumieniem"
Pią 04 Sie 2006 08:49 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Funky
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
Dipper napisał:
bardzo fajnie oddają to słowa Funky: "każdy sam musi ocenić co jest dla niego utworem wybitnym , a co nieporozumieniem"

thx Cool w tym urok muzyki, zwłaszcza Prince'a - dzięki jej różnorodności.

Pią 04 Sie 2006 21:51 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kaem
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
Zaczynam dochodzić do wniosku że może najlepsze są właśnie nierówne płyty. Nie da nagrać się albumu z samymi arcydziełami. Przynajmniej ja nie znam takiego. A takie rzeczy jak Thunder, Daddy pop, Get Off, Live 4 Love czy Strollin' to dla mnie najbardziej charakterne piosenki, jakie Prince nagrał. Co z tego, że płyta Musicology jest równa, skoro nie ma na niej takich rasowych utworów jak Black Sweat, The Word czy The Dance? I chociaż 3121 jest nierówna, wolę ją od poprzednika. Właśnie dlatego, że są tam takie piosenki. Nawet, jeżeli tylko 3.

Na Thrillerze MJ pokazał, że można nagrać przebój, który równocześnie jest piosenką o złożonej strukturze. Dzis muzycy znacznie bardziej operują strukturą i ów Thriller brzmi prosto. Ale wciąż jest zbiorem ładnych melodii z porywającym rytmem. To się kiedyś zwało rhythm and bluesem. Smile
Pon 07 Sie 2006 15:32 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Tande
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
Dla mnie D&P to album doskonały. Mieszanka stylów. Świetne granie i kompozycje. Nie ma słabego numeru. Takie albumy zdarzają się tylko najlepszym. To sa tzw. ŻYLETY. Nie potrafię powiedzieć nic złego na temat tej płyty. Po prostu diamenty i perły. Książe i Generacja Nowej Władzy pokazali, że bez wzgledu na styl można wyprodukować coś tak interesującego.Słysząc ten bełkot hiphopowy w obecnym wydaniu (może nie wszystko, ale większość to cienizna) - odsyłam do Mistrza.
No i jeszcze jedno - świetna realizacja, czego niestety nie można powiedzieć o niektórych wcześniejszych, sucho brzmiących albumach. KIEDY WRESZCIE BĘDĄ REMASTERY Pytajnik?

Pią 29 Gru 2006 22:10 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
kaem
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
DVD towarzyszące tej płycie mnie nieco rozczarowało. Nieco, bo to jednak porcja świetnego materiału. Kompletne wersje Cream, Diamonds And Pearls genialnego Gett Off. Jak znacie te videa tylko z MTV, to ich nie znacie. Niestety obietnica na okładce sugerująca, że na płycie odbiorca znajdzie video do Willing And Able i Strollin' czy koncertowe klipy Thunder, Jughead i Live 4 Love jest tak samo prawdziwe, jak to, że rewolucja październikowa odbyła się w październiku. Niestety to tylko strzępki piosenek, nie wiem czemu tylko strzępki.
Płyta tylko w systemie stereo. Czekam na wydanie na DVD The Beautiful Experience, The Gold Experience i 3 Chains O'Gold. Bardzo bym chciał mieć te rzeczy. Albo box z koncertem z każdej z tras na DVD. Jest moda na boxy różnej maści, a czegoś takiego jeszcze chyba nikt nie wydał.

A mimo wszystko Prince wielkim artystą jest. Dobrze sobie tym DVD przypomnieć, jak wspaniałą płytą jest Diamonds And Pearls. Jest swing, progresja, hip-hop, soul w najszlachetniejszej postaci, funk. Pasja, wysmakowana erotyka. Puls, bujanie, świetne melodie i bogactwo dźwięków. Nie wiem jak u innych pasjonatów twórczości Prince'a, ale u mnie jest tak, że żadna z Jego płyt mi się nie nudzi. Dzięki ciągłej improwizacji- Prince niemal w każdej piosence znajduje miejsce na partie instrumentalne- słuchaniu towarzyszy przyjemne nienasycenie.

A, jeszcze jedno. Czy mnie pamięć nie myli, że Prince nagrał video do kazdego z remixów Gett Off?
Czw 04 Sty 2007 15:34 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
jack-torrance
Parade
Parade

Post Odpowiedz z cytatem
kaem napisał:
A, jeszcze jedno. Czy mnie pamięć nie myli, że Prince nagrał video do kazdego z remixów Gett Off?
Tak to prawda, a konkretnie do "Gett Off", "Gett Off (Houstyle)", "Violet the Organ Grinder", "Gangster Glam", "Clockin' the Jizz". Wszystko znajdziesz na zbiorze "Gett Off" (jest dostępny np. na Royal Vision).

Sob 06 Sty 2007 14:35 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Tande
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
kaem napisał:
Tak to prawda, a konkretnie do "Gett Off", "Gett Off (Houstyle)", "Violet the Organ Grinder", "Gangster Glam", "Clockin' the Jizz". Wszystko znajdziesz na zbiorze "Gett Off" (jest dostępny np. na Royal Vision).
Confused

Można prosić "po polsku" ?

Sob 06 Sty 2007 14:39 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Chodzi o kasetę wideo z tymi teledyskami, która została wydana wieki temu - w 1991 roku.

Sob 06 Sty 2007 17:43 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
ElectricMan
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
I kaseta i tzw. LaserDisc, w Japoni. A ktoś był mądry i zrobił z LaserDisca - DVD. Very Happy

Sob 06 Sty 2007 20:01 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Podsumowując:
Za dobrych czasów, Prince wydawał oprócz singli także maxi single, które potrafiły trwać tyle co normalny album, mimo że zawierały wariacje na temat jednego utworu. Tak było na przykład z "Gett Off". Maxi singiel został też wydany na video i zawiera ilustracje muzyczne do wszystkich 5 wersji (bardzo fajna sprawa swoją drogą).

Pon 08 Sty 2007 09:11 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ElectricMan
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
Jak zwykle FABik nie mógł tego lepiej ująć. Very Happy szacuneczek.
A tak wracając do temata, z tych wszystkich video podoba mi się "Violet The Orgain Grinder".

Sro 10 Sty 2007 19:27 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Trochę czasu zajęło mi zebranie się na wywód. Przeglądając forum zawsze widziałam ten temat, ale nie wiedziałam co napisać. Diamonds & Pearls... Jak już wspomniałam w innym wątku, to mój ulubiony okres Księcia. Pomijam chustkę na głowie, choć w Gett Off wygląda w niej zabójczo. Stroje, Rosie, układy choreograficzne i te loczki na Jego głowie... Coś, co w zeszłym roku (w czerwcu/lipcu) wciągnęło mnie i pokazało muzykę, zupełnie inną, niż mi się wydawało, że jest.

Wracając do samego albumu. Po obejrzeniu Monografii, postanowiłam, że zacznę właśnie od niego. Gdy wreszcie udało mi się go dostać (a nieźle się naszukałam... co z tego, że mieszkam w Łodzi, skoro ludzie w MM nie zawsze wiedzą o czym mówią...), włożyłam go do odtwarzacza, otworzyłam książeczkę, żeby słuchać razem z tekstami. Nie zdążyłam nawet przeczytać pierwszego zdania powitalnego (HI. HOPE DIAMOND & PEARL FIND U IN GOOD SPIRITS.), gdy z głośników popłynęło... THUNDER! (The lights go down and the choir sings T H U N D E R . . .). Odłożyłam wkładkę. Stwierdziłam, że 'pierwszy raz' nie może być kontrolowany przez jakieś teksty. O nie... Bo to było jak GROM z jasnego nieba. I ten CHÓR...
Później Daddy Pop... Aż chciało się tańczyć. Nigdy czegoś takiego nie słyszałam... Tytułowy utwór albumu znałam, więc mnie nie zaskoczył. Wiedziałam także co to Cream, ale jednak nie mogłam powstrzymać się od wrażenia, że słyszę go po raz pierwszy. Aż ciarki mnie przeszły, bo gdy poznaje się taki zmysłowy głos, to jego brzmienie nie może pozostać bez echa... Mruga 2
No i tak po tych czterech wspaniałych utworach przyszła kolej na Strollin'... Pierwsze myśl: co to u DIABŁA CIĘŻKIEGO jest? Przecież to nijak się ma do poprzednich! Kojarzyło mi się z jakimiś czarnobiałymi filmami... (Shocked) Sama nie wiedziałam, jak to określić. Po kilkukrotnym przesłuchaniu całej płyty zrozumiałam, że wszystko stanowi jedną całość. Strollin' i Willing and Able stanowią małą pauzę przed Gett Off - boska piosenka, boski teledysk, BOSKA BANDANA Język i boski Prince... Walk Don't Walk od razu przypadło mi do gustu (Don't talk 2 strangers unless They walk the way U want them 2?). No i później... Jughead. Długo nie wiedziałam co znaczy to słowo i piosenkę raczej omijałam. Money Don't Matter 2 Night to klasyk Prince'a. Ostatnie dwa utwory docierały do mnie najdłużej, ale w końcu trafiły w to miejsce serca, do którego powinny. Teraz, gdy włączam płytę, słucham całości bez żadnych przerw i przełączania utworów. Bo to by było świętokradztwo.

Dzisiaj kiedy jadę tramwajem do szkoły z iPoda leci przynajmniej jeden utwór z tego longplaya. Because it was and it IS like THUNDER. Every day. Always.

www.treksfera.pl
Sob 31 Mar 2007 11:43 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Strollin'... o rany, co za wypasiony kawałek Uśmiech... Rozszerzona wersja Thunder super boska... no i Live 4 Love live... Twisted Evil

Sob 31 Mar 2007 13:24 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Jak to... ROZSZERZONA?! Dałeś mi kolejny mały cel w życiu, FAB. Muszę ją usłyszeć... Mr. Green Twisted Evil

Teraz, to ja bez Strollin' żyć nie mogę.

...We could rent some roller skates
We could skate around the lake
If we don't know how, we'll fake it, oh yeah

(...)

...We could stroll the mezzanine (Strollin', strollin')
Buy some dirty magazines (Yeah)
Laugh behind them while we're eatin' ice cream (Ha ha ha..)

www.treksfera.pl
Sob 31 Mar 2007 15:00 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kaem
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
Tylko kto Ci da break from 9 2 5... Ale by się chciało Smile
FAB, wydłużona wersja Thunder to ta koncertowa?
Sob 31 Mar 2007 16:28 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
No... I kto mi da Prince'a na tę break from 9 2 5?

www.treksfera.pl
Sob 31 Mar 2007 18:22 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Rozszerzona wersja "Thunder" została stworzona specjalnie na potrzeby Joffrey Ballet, który stworzył spektakl, gdzie beletnice i baletmistrze tańczą do muzyki Prince'a. Generalnie ten kawałek brzmi tak samo, ale została wstawiona dodatkowa część w środek utworu, która brzmi całkiem magicznie.

Sob 31 Mar 2007 20:28 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum generalne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: