RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Wymienię/Sprzedam/Kupię płyty.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum Wolności Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Wymienię/Sprzedam/Kupię płyty.
Autor Wiadomość
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Jedno jest pewne: to kolekcja marzeń. Cool

Sob 08 Paź 2011 01:32 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
nasibu
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
EDIT
To prawda Tak

Sob 08 Paź 2011 07:46 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tande
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
Albo taki PURPLE BUS PUB SHOP around the Poland on a freeway Very Happy
Podjechałby w różne miejsca w PL. Zeszłoby się trochę fanów, kawkę czy piwko wypiło, pogaworzyło, płytki pooglądało i co nieco kupiło Cool

Sro 02 Lis 2011 20:30 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
darek
Batman
Batman

Post Odpowiedz z cytatem
darek napisał:

cena 12.000 tyś
transport gratis

aktualna cena 10.000 tyś
transport gratis

New Poland Generation
Sro 27 Mar 2013 18:01 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Thorne
1999
1999

Post Odpowiedz z cytatem
Ja nie rozumiem, dlaczego sprzedawać taką niesamowitą kolekcję, którą budowało się zapewne całe życie.

15, 12 czy 10 tys. to TYLKO pieniądze.

Kolekcja to AŻ kolekcja.

Darku, Ty masz WSZYSTKO, co można mieć związanego z P.

Jeszcze zbijasz cenę z 15 do 10 tys. To jednak 5 tys. różnicy.
Wto 02 Kwi 2013 01:03 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tande
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
A może ktoś ma zdublowane tytuły Małego i chce się wymienić?

Pią 05 Kwi 2013 06:34 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Tande
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
Słuchając sobie

http://www.youtube.com/watch?v=IqfhFqeU5lg

przypomniałem sobie dawne czasy, przed 1990 rokiem, gdy praktycznie dominowały winyle. Czasy straszne, bo jak nie miało się rodziny na zachodzie (jak ja), praktycznie było się odciętym od większości muzyki. Polskie winyle, niezłe w latach 60tych (solidna produkcja i dźwięk, dynamika, jak na cd - np. "Piotr Szczepanik Śpiewa"), średnie w 70tych, w 80tych osiągnęły dno w sensie produkcji - cienki , falujący czasem materiał winylu, przeskakujące rowki - po prostu dramat. No i nie było alternatywy. W zasadzie moi rodzice przestali kupować mi płyty wówczas. Album Obywatela G.C. był 1-2 razy wymieniany na inny egzemplarz a i tak przeskakiwał. Koszmar.
Dziś to bajka. Tylko mieć trochę kasy na te sprawy.

Pon 27 Maj 2013 18:11 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
ametyst
For You
For You

Post Odpowiedz z cytatem
A czy ktoś moze przypadkiem ma 2 egzemplarze Jack U Off i byłby chętny sprzedać jeden? Właśnie ukradli mi auto z płyta w środku i nie wiem, za czym płakać bardziej...
Sro 11 Wrz 2013 06:45 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ametyst
For You
For You

Post Odpowiedz z cytatem
Dodam tylko, że chodzi oczywiście Mruga 2 o koncert z Nowego Orleanu.
Pon 16 Wrz 2013 06:42 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dipper
Around The World In A Day
Around The World In A Day

Post Odpowiedz z cytatem
Wyrazy współczucia stary, pół roku temu mój syn dorwał w swe łapki koncert Symbol z Toronto z 1997 i ONA ... Live. Z ONA ucierpiało tylko pudełko, ale po koncercie zostało już tylko bolesne wspomnienie.
Przeglądając dziś ebay widziałem to czego szukasz http://www.ebay.fr/itm/PRINCE-JACK-U-OFF-CD-LIVE-NEW-ORLEANS-1981-ULTRA-RARE-OUT-OF-PRINT-/171129123298?pt=FR_GW_CDMUSIQUE_CD&hash=item27d81731e2. Wprawdzie 17 EUR to dużo, bo widziałem już nie raz że szło to dostać taniej.

Czw 19 Wrz 2013 10:19 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ametyst
For You
For You

Post Odpowiedz z cytatem
No patrz! A niby zaglądam codziennie... Super - wielkie dzięki!!
Czw 19 Wrz 2013 12:18 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek B(+>
Sign O' the Times
Sign O' the Times

Post Odpowiedz z cytatem
Przeglądałem archiwum i przypomniała mi się ta niesamowita historia sprzedaży kolekcji Darka, ale nie wiem jak się wtedy zakończyła. Czy ktoś kupił ten zestaw płyt i pamiątek, czy może Darek wstrzymał sprzedaż?

Pon 21 Gru 2015 20:13 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darek
Batman
Batman

Post Odpowiedz z cytatem
Z powodu braku ofert zakupu , kolekcja ocalała. Widocznie tak miało być.
Natomiast chętnie podzielę się jej zawartością. Jeżeli wpadnie Ci coś w oko z listy , daj znać wtedy wrzucę na google dysk.
W tej chwili na dysku są 3 bootlegi: emancipation "The Secret Chapter" , "Uncut Diamond" , "Check It Out" live 1987 SOTT
konto oraz hasło podałem w temacie -muzyka po godzinach-

New Poland Generation
Sob 09 Sty 2016 09:07 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek B(+>
Sign O' the Times
Sign O' the Times

Post Odpowiedz z cytatem
Dzięki Darek, Twoja kolekcja jest niesamowita. Szacun Symbol

Nie 10 Sty 2016 21:16 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darek
Batman
Batman

Post Odpowiedz z cytatem
Prince'a słucham namiętnie z większym lub mniejszym natężeniem , nieprzerwanie od 1986 roku. Miałem wtedy 16 lat a moja przygoda z P. zaczęła się od albumu "1999".
Więc jak sam widzisz minęło trochę czasu. Gdybyś w tym okresie czasu kupował średnio 10 płyt rocznie to twój zbiór byłby imponujący.
Natomiast w moim przypadku kolekcja nie wynikała z chęci kolekcjonowania tylko z chęci słuchania , słuchania i jeszcze raz słuchania i czasami oglądania ale w mniejszym stopniu.
Nie będę ukrywał , że niektóre zakupy trącały snobizmem ale głównie dotyczyło to singli (z wyłączeniem maxi-singli) ponieważ te utwory w tych wersjach już znałem. Natomiast czasami ceny były bardzo kuszące Uśmiech
Być może dla kogoś będzie to śmieszne i banalne ale strasznie jarały mnie "książeczki" dedykowane do bootlegów. Można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy.
Gdyby ktokolwiek , zechciał się zabawić tylko w kolekcjonowanie płyt Małego to podejrzewam , że kolekcja sięgnęła by ilości około 2.000tyś pozycji.

New Poland Generation
Pon 11 Sty 2016 18:50 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Mirek B(+>
Sign O' the Times
Sign O' the Times

Post Odpowiedz z cytatem
Czyli zaczęliśmy słuchać Prince'a w podobnym okresie, bo ja od 1988. Moim pierwszym albumem był Lovesexy, przeczytałem recenzję w "Razem" - pamiętasz ten magazyn? Zwykle zaczynało się go czytać od tylnej okładki Uśmiech... To był okres rozkwitu przegrywalni płyt, do których szło się z czystą kasetą magnetofonową z Pewexu, najlepiej chromową Maxell, TDK lub lub BASF i tam robili kopię z CD nie zważając na takie pierdoły jak copyrights. Tak właśnie na jedną stronę kasety 90 min. nagrałem Lovesexy, a na drugą Purple Rain. Trzecim odkryciem był 1999, który nagrałem z radia. Był taki wieczorny blok, w którym opowiadali o płycie, a potem puszczali w całości, żeby można było sobie nagrać. Tak szczęśliwie trafiłem na cały cykl wieczorów Prince'a i skompletowałem całość do tyłu czyli do For You.

Ale to wszystko jedynie na kasetach i dopiero pod koniec lat 90 zacząłem kompletować CD, ale miałem problemy z dostępnością. Jak Ci się to udało? Mój szacun wynika z tego, że słucham podobnie długo jak Ty i znam realia, jak w tamtych czasach trudno było zdobyć mniej oficjalne wydawnictwa i bootlegi. Pamiętajmy, że to były czasy przed internetowe, przed empikowe, przed mp-trójkowe, a żelazna kurtyna na zachodzie dopiero się podnosiła...

Ostatnio zmieniony przez Mirek B(+> Wto 12 Sty 2016 10:42
Wto 12 Sty 2016 09:51 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
cinnin
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
a ja miałem łatwiej, w sklepie filatelistycznym, (tak kiedyś w modzie było zbieranie znaczków, wyścig pokoju kapslami ze stearyną), były dwie płyty winylowe. miałem kasę na jedną, wahałem się bruce springsteen born in the usa czy purple rain. no i padło trochę przypadkowo na tą drugą. a dalej to już poszło, podobnie jak u mirka przegrywanie płyt na tdk, chromowane, potem krok po kroku zdobywanie oryginalnych cd, czekam na hnr2 bo mp3 do samochodu jak znalazł ale płytka z okładką musi być.

Band? Yes. Anybody hot? No. You know why? Why? 'Cause we're cool, cool
Wto 12 Sty 2016 10:11 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
darek
Batman
Batman

Post Odpowiedz z cytatem
Mirek B(+> napisał:
Czyli zaczęliśmy słuchać Prince'a w podobnym okresie, bo ja od 1988. Moim pierwszym albumem był Lovesexy, przeczytałem recenzję w "Razem" - pamiętasz ten magazyn?

no baaa , pamiętam , jak nie jak tak . Pamiętam też jak o 6 rano stałem w kolejce przy najbliższym kiosku ruchu aby kupić gazetę. Dostawali na kiosk po kilka sztuk. Chyba pierwsze "Razem" kupiłem 1984 lub 85 roku.
Jeżeli chodzi o audycje radiowe to pamiętam "Wieczór z płytą kompaktową" prowadzoną między innymi przez Jadwigę Skolarską. W 1985 roku 24 lutego puścili w niej "Purple Rain". Mogę się mylić ale to chyba było pierwsze odtworzenie w mediach PR w Polsce.
Swoją drogą w tamtym czasie korespondowałem z Panią Jadwigą , analogowo oczywiście. W archiwach Polskiego Radia na pewno jest zapis audycji w której Pani Jadwiga puściła "1999" ze specjalną dedykacją dla mnie. Szkoda tylko , że nie wiedziała , że "1999" już miałem Wink W tamtych czasach nawet nie marzyłem o CD i były praktycznie nie osiągalne. Pamiętam , że moja pierwszą "oryginalną" płytą P. był winyl "Purple Rain" oraz singiel PR/God które otrzymałem od mojego chrzestnego , marynarza. Oczywiście na kasecie miałem wcześniej nagrane "1999".
Pod koniec lat 80-tych zacząłem jeździć po różnych targowiskach. Sporo płyt CD kupiłem na szczecińskim "Turzynie" , znajomy przywoził mi co nieco z warszawskiego stadionu. Trochę wspomógł mnie mój chrzestny , trochę przywieźli znajomi z zagranicy itd. Na przełomie lat 80/90 pojawiły się pierwsze sklepy muzyczne itd. Oczywiście największy dostęp do muzy powstał kiedy staliśmy się online. Kupowałem płyty na całym Świecie bezpośrednio od osób prywatnych oraz poprzez ebay.
Tak to się potoczyło. Cha... nie pamiętam jaki album jako pierwszy miałem na CD Rolling Eyes

New Poland Generation
Czw 14 Sty 2016 13:31 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Mój pierwszy album cd to było "love sexy". do dzisiaj pamiętam, że odpaliłem płytkę w nowym, pierwszym odtwarzaczu, który miałem i nie działało przeskakiwanie między utworami... Pierwsza diagnoza, sprzęt jest popsuty Mruga 2

Czw 14 Sty 2016 15:07 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Mirek B(+>
Sign O' the Times
Sign O' the Times

Post Odpowiedz z cytatem
Mój pierwszy oryginalny CD pamiętam potrójnie, bo był to Emancipation. A właśnie w tym momencie słucham go sobie w wersji The Secret Chapter z Twojego dysku. Dzięki Uśmiech...

Czw 14 Sty 2016 15:17 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum Wolności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 8 z 9

Skocz do: