RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Michael Jackson
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum Wolności Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Michael Jackson
Autor Wiadomość
kaem
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
No i mamy wypowiedź Prince'a nt. śmierci Michaela podczas wywiadu, którego udzielił jednej z francuskich gazet kilka dni temu:

Cytat:
For several years, you've cultivated the art of surprise concerts in exceptional locations...

I now prefer this format above the traditional tour, it tempts me more. I like being the first and the last to do something. When I played in London in 2007, the O2 Arena, I asked the producers what had been the record number of shows played consecutely in their venue. They said six. I said that I wanted to do twenty-one. During two weeks they refused me, nobody had ever played for so long. All concerts were nevertheless sold out. Since then, Michael Jackson showed me that I should go farther (Michael Jackson had planned to fifty concerts in this venue for what should be his big comeback).

At your concert at the Grand Palais, you've performed a song the Jackson 5 Shake Your Body (Down To The Ground). Was it a tribute?

My singer Elisa has the same timbre as Michael when he was young. And a good song is a good song.

How did you feel at the death of Michael Jackson?

(Prince, obviously reluctant, does not want to dwell on the subject.) It is always sad to lose someone you loved.

Interview conducted by Stéphane Davet
link do artykułu

Pią 16 Paź 2009 20:44 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Dzięki kaem. To było bardzo ważne.

Pią 16 Paź 2009 21:47 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kaem
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
Mów mi... Czekałem na tą wiadomość od... 25 czerwca.

Pią 16 Paź 2009 21:59 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Jakub
Around The World In A Day
Around The World In A Day

Post Odpowiedz z cytatem
Trochę oschła ta wypowiedź Confused
Pią 16 Paź 2009 22:06 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Raczej lakoniczna. Moim zdaniem po prostu nie chciał się za bardzo odkrywać. Albo... mógł nie mieć niczego więcej do "odkrycia".

www.treksfera.pl
Sob 17 Paź 2009 14:35 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Funky
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
Jeżeli ktoś nadal ma wątpliwości czy MJ poradziłby sobie z londyńskimi koncertami - polecam This Is It. Film w zasadzie jest koncertem z licznymi wstawkami pokazującymi zaplecze przygotowań do jego wielkiego powrotu. Absolutny must dla fanów i pozycja zalecana dla osób intersujących się muzyką rozrywkową w ogóle, bo dokumentuje rzecz, która niewątpliwie przeszłaby do jej historii.

Do filmu podchodziłem nieco sceptycznie, ze względu na wysoce komercyjny cel przedsięwzięcia (już dawno nie widziałem tylu billboardów i citylightów reklamujących film) oraz obawy o gloryfikację MJ. Choć jego twórczość jest mi niezwykle bliska już od kiedy skończyłem 9 lat (trochę to przerażające, czasem się zastanawiam ile miesięcy nieprzerwanego odtwarzania jego muzyki słyszały me uszy, skoro jednokrotne odtworzenie mojej MJ-owej biblioteczki to wg WMP 42,5h), nigdy nie przyjmowałem bezkrytycznie wszystkiego co nam serwował. Jednak film mnie pozytywnie zaskoczył.

Warto go potraktować jako pożegnalny koncert Michaela. Choć trzeba pamiętać, że powstał wyłącznie z zapisu prób, z definicji nie tak dobrych jak sam występ. Zatem, podobnie jak na koncertach MJ, w filmie jest dużo tańca, więcej nawet niż śpiewania. Taniec na jego koncertach już w czasie HIStory tour mocno przeszkadzał. Oto artysta (rzadko spotykany dziś przypadek) potrafi śpiewać na żywo jak w studiu, ale ganiając po scenie w wielkim tanecznym show nie jest w stanie tego pokazać. 50-letni Michael w czasie prób tańczy nieco gorzej, układy czasem wydają się zabawne. Ale i tak mało która 50-letnia gwiazda byłaby mu w stanie dorównać. Mimo to trzeba przyznać, że gdy trzeba zatańczyć jeden ze słynnych już układów do starych przebojów - jest nadal perfekcyjny.

Natomiast gdy koncentruje sie na śpiewaniu - słychać głos, który dobrze znamy z ostatnich studyjnych albumów i który nie zestarzał się od tego czasu. Niejeden młody piosenkarz wiele by dał za taką czystość i głębię (choć w filmie często pojawiają się słowa MJ, że chce oszczędzać głos).

Bardzo cenne są ujęcia pokazujące zachowanie MJ w czasie prób. Przede wszystkim skromność i pokorę. Jeżeli ktokolwiek w showbusinessie miałby prawo być zarozumiałym arogantem, to właśnie Michael, którego niebotyczną skalę sukcesu dziś nadal możemy obserwować. Ale nie dawał tego odczuć. W jednym z wywiadów zawarł przesłanie, które jest mi szczególnie bliskie, bo wyraża zasady, którymi zawsze staram się kierować:

Pamiętajcie, nieważne, ile razy przyjdzie wam wykonywać daną rzecz - róbcie ją dotąd, dopóki nie zostanie dobrze zrobiona. Wierzcie w siebie, niezależnie od tego, ile negatywnej energii sprowadza was w dół. Odrzućcie ją i pamiętajcie - będziecie tylko tym, kim chcecie być. A najważniejsze, po stokroć najważniejsze, to skromność. Może swojemu talentowi zawdzięczać będziecie siłę czy władzę nad ludźmi, ale nigdy nie dajcie się ponieść pysze ani dumie. To zguba ludzkości.

Jest to dla mnie szczególnie ważne, gdyż w świecie ekonomii i biznesu spotykam mnóstwo pewnych siebie, aroganckich i butnych osób, które zasady moralne odłożyły na półkę w drodze po sukces zawodowy (który, nawiasem mówiąc, zapewne osiągną - tak już jest na tym świecie). Św. Paweł uważał, że pycha jest królową wszystkich grzechów, a od niej pochodzą kolejne. Coś w tym jest.

Muzycznie nie ma fajerwerków. Podobnie jak na wcześniejszych koncertach MJ raczej wykonuje swoje utwory w wersjach studyjnych. W filmie nawet pojawia się jego wypowiedź, iż chce aby piosenki brzmiały tak jak publiczność je zna, czyli jak na albumach. Jedynie pod koniec Thrillera pojawia się fragment muzyki z Threatened w fantastycznej aranżacji. Chciałbym to usłyszeć na żywo!

Tyle z pierwszych wrażeń po obejrzeniu filmu. Miało być krócej, ale znowu się rozpisałem niestety.
Zatem dla osób, które pominą środek postu:
POLECAM Uśmiech...
Sro 28 Paź 2009 23:56 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Też już byłem na filmie i podpisuję się pod tym co napisał o nim Funky.
Warto jeszcze dodać, że tydzień po śmierci Michaela (co też jest zaznaczone w tym dokumencie) miały się odbywać właściwe próby generalne w Londynie. A więc to co jest pokazane w filmie, to zaledwie przymiarki, projektowanie i ćwiczenia do całości. I nawet na tym etapie budzi to wszystko podziw i szacunek.

Czw 29 Paź 2009 01:33 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
kaem
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
Tańca jest mało, bo Michael zawsze trzyma największe asy w rękawie do prób generalnych. Billie Jean na Motown 25 zaprezentował przecież dopiero na... Motown 25, na próbach tylko sobie próbował mniej istotne elementy.
Jak napisał GrublukTheGrim, to nawet nie próby generalne.
2 uwagi- jest bardzo chudy i pobudzony. Przypisuję to ekscytacji nowym zespołem ludzi i realizacji marzenia. Już po pierwszym koncercie świat jadłby mu znowu z ręki i on o tym wiedział. Wszystko, co jest w tym filmie, jest robione z lekkością, jakby od niechcenia. Był Wielki. Również jako człowiek, co w filmie również widać.
Najbardziej jednak zaimponowało mi to, że on się w tym filmie poprzez swoje umiejętności, talent, wrażliwość i skromność jawi jako mentor dla tych młodych tancerzy. Największym grzechem zabójców Michaela jest to, że nie będzie już nim jako żywy człowiek.

Pią 30 Paź 2009 23:00 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
carolinah
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
nie mogę sie doczekać aż zobaczę ten film. chyba złamię swoją zasadę i pójdę sama do kina.

a czy ktoś jeszcze oprócz mnie śpi z Michaelem? Uśmiech... Głupek2
Click to view this image at its original size
Click on the image to view it at its original size

Czw 19 Lis 2009 16:46 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
A śpiewa ci piosenkę Shaggy'ego O Karolajna? Suszę zęby

www.treksfera.pl
Czw 19 Lis 2009 19:16 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
carolinah
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
hihihi nie. tą piosenkę śpiewa mi zawsze mój kolega Marek, któego pozdrawiam gdyby przypadkiem to przeczytał Uśmiech... zawsze jak mówi o mnie lub ktoś o mnie mówi, albo przez telefon, zawsze mnie to rozbraja Uśmiech...

co do teeshirta to jest z trasy Bad z 1988, na odwrocie ma mapę Europy i pozaznaczane miasta i koncerty. mam ją długo, jednak od śmierci Michaela nabrała innego wymiaru, i np myślę, że nie wyjdę już w niej na ulicę.

Wto 24 Lis 2009 17:01 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
MintyFresh
The Hits
The Hits

Post Odpowiedz z cytatem
Kiedyś to robili trwałe koszulki.

Wto 24 Lis 2009 17:45 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
2sexy
Dirty Mind
Dirty Mind

Post Odpowiedz z cytatem
W zeszlym tygodniu widzialem w pubie goscia w podkoszulku z trasy aktII (chyba...). Taki arabo-podobny, a moze hindus...? W kazdym razie mial podkoszulek ze slynnem znaczkiem! Na cale plecy!
Sob 28 Lis 2009 19:13 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Funky
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
Koszulka zawsze może się zniszczyć lub zaplamić.
Fan Joy Division miał lepszy pomysł:
http://thumb1.visualizeus.com/thumbs/08/09/03/joy,division,music,tattoo-d59ee38ecb63a4bd36dcb27cd8e0f33c_m.jpg
Sob 28 Lis 2009 23:11 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
carolinah
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
okropny ten tatuażWykrzyknik

ja nie mam żadnego stosunku emocjonalnego do tej koszulki, jak zresztą do żadnej chyba ( najwyżej do jednej od armaniego Embarassed ). faktycznie nie myślałam tak o niej, ze ma juz biedaczka 21 lat, czyli jest starsza od niektórych na tym forum Suszę zęby mam jeszcze jedną tylko prince'ową która słuzy do odzienia w czasie remontu, bo jest pochlapana farbą. może ją też pokażę, z tym, że nie chciałabym tutaj nadużywać forum do exhibicjonistycznych wpisów Suszę zęby

mały off topic, prześledziłam swoją ostatnią aktywność na forum, i moje ostatnie mało liczne wpisy dotyczą tylko michaela albo jakichś głupot, co najdobitniej świadczy o mojej przerwie w prince'owej muzyce Uśmiech... ale o tym co słucham ostatnio napiszę już w innym wątku.

Nie 29 Lis 2009 17:30 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
Tande
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
MJ. Na pewno była to osobowość, gość, który swoimi sukcesami przeszedł do historii. Jednak ten KRÓL POPU to już rozdmuchana historia, jak ta cała histerycznie i medialnie podbijana popularność. Praktycznie bardzo dobre płyty nagrał 3. Nie muszę chyba wymieniać.
W sensie czysto muzycznym (dorobek) daleko mu do Prince'a.
Z drugiej strony naprawdę szkoda gościa, że tak zszedł ... w dół w ostatnich latach (dekadzie). To, co o nim pisali - często raczej mijało się z prawdą. Co ciekawe, co nieco na jego temat słyszałem z (powiedziałbym) nieoficjalnych źródeł, gdyż...moja siostra cioteczna była dobrą znajomą kogoś, kto...przyjaźnił się z Michaelem Smile

Wto 29 Gru 2009 21:24 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen
Claudinho
The B-Sides
The B-Sides

Post Odpowiedz z cytatem
No no, wiesz ilu takich było ? Uśmiech...
Ja za to znam gościa, któremu Prince napisał maila, że go "kocha", mieli się spotkać itp Uśmiech... Dziś człowiek ten zapadł się po ziemię, ta miłość go pochłonęła Uśmiech...
Czw 31 Gru 2009 01:57 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Claudi! Suszę zęby

Czw 31 Gru 2009 06:59 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Claudinho napisał:
No no, wiesz ilu takich było ? Uśmiech...
Ja za to znam gościa, któremu Prince napisał maila, że go "kocha", mieli się spotkać itp Uśmiech... Dziś człowiek ten zapadł się po ziemię, ta miłość go pochłonęła Uśmiech...

Że jak? Że kto? Shocked

www.treksfera.pl
Czw 31 Gru 2009 11:49 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Tande
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
Tande napisał:
kogoś, kto...przyjaźnił się z Michaelem Smile

Mam na myśli normalną znajomość, która rozpoczęła się podczas wizyty MJ w Warszawie i była związana z zainteresowaniami MJ architekturą baroku. Tak słyszałem Uśmiech...

Pią 01 Sty 2010 12:54 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Tlen

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum Wolności Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20  Następny
Strona 18 z 20

Skocz do: