RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
2008-12-18 Prince prezentuje nowe utwory!
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum News Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

2008-12-18 Prince prezentuje nowe utwory!
Autor Wiadomość
Claudinho
The B-Sides
The B-Sides

Post Odpowiedz z cytatem
Słuchając coraz to nowszych dzieci Małego ciężko nie mieć skojarzeń z innymi jego utworami...A to nie jest dobre...
Nie 21 Gru 2008 15:17 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Jednakowoż artysta zawsze jest "jakiś". Nie można "nie mieć" wrażenia, że to już kiedyś było.

A teraz mój komentarz:
Taaak... Czyli co? Zwykła zapowiedź czy objawienie? Skłaniałam się ku pierwszemu. Dlaczego? No cóż, po Planet Earth, na którą czekałam z niecierpliwością, a która mnie zawiodła, bo choć równa i przystępna była... właśnie równa i przystępna. Czyli nic wyjątkowego.
Chelsea robiła swoje, Mr. Goodnight też. Guitar jak już pisałam zaczęła mnie z czasem denerwować, natomiast utwór tytułowy szybko przypadł mi do gustu i nadrabiał za wrażenie ogólne. Więc podeszłam z rezerwą do tego, co miałam przesłuchać.
I tutaj niespodzianka. Crimson n Clover - cover Tommy James and the Shondells - jest urzekający. I pomimo tego, że często wspominamy iż Prince już nie jest taki "erotyczny" jak kiedyś, to fragment

(...)
Inside ur sweet thing
Makes me wanna sing
What a beautiful feeling
Crimson and clover
Over and over
(...)

budzi odpowiednie skojarzenia. Chytrus Poza tym gitara tam gdzie ma być i boski głos Prince'a jak najbardziej odpowiedni. Nawet brzmi trochę młodzieńczo.
Colonized Mind, już nie Dirty, ale także wspaniały. Z Wall of Berlin wstrzymywałabym się z zachwytem. Ujdzie.
4ever - FAB pisze, że niewielu osobom przypadnie do gustu. Jest to jednak piosenka, która spodobała mi się od razu (a to się bardzo rzadko zdarza, zazwyczaj potrzebuję kilku przesłuchań, żeby ocenić utwór). Muszę powiedzieć, że Książę się przyłożył. A przynajmniej wiedział co napisać, by wpasować się w moje upodobania. No i oczywiście There'll never B. Nie mam zastrzeżeń.

Daję Księciu kredyt zaufania. Pomimo nadwyrężenia go przy Planet Earth znowu jestem dobrej myśli. Żeby tylko te utwory nie miały za zadanie zatuszować defektów reszty materiału z albumu... A właśnie, skąd wiemy, że te piosenki znajdą się na albumie i czy... w ogóle będzie jakiś album? Chytrus

Apropos 3121: Uwielbiam go i tych syntezatorów nie zamieniłabym na nic innego.
Plastikowy to jest współczesny pop różowo-emowej produkcji amerykańskoeuropejskiej. Mruga 2

www.treksfera.pl
Nie 21 Gru 2008 21:05 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
darek
Batman
Batman

Post Odpowiedz z cytatem
kaem napisał:
Oj, nie bójmy się dyskutować, traktując wszelką wymianę zdań jako zamach na autonomię własną i przejaw nietolerancji.

Nie ma mowy o bojazni , tylko i wyłącznie totalny brak czasu powoduje , iż tak rzadko mogę się z Wami spotykać , nad czym oczywiście ubolewam. Do kwestii plastikowości wrócimy..... teraz trzeba pomóc bezdomnym bo to jest szczególnie trudny dla nich okres.
Pon 22 Gru 2008 18:01 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Paulina
newbie
newbie

Post Re: nareszcie Odpowiedz z cytatem
theone1 napisał:
nareszcie cos nowego , bo ja JUZ SWIRA DOSTAWAŁEM. Moze w 2009 nowa płyta

Proscie a bedzie wam dane... Mruga 2

http://www.guardian.co.uk/music/2009/jan/02/prince-plans-three-albums-for-2009
- polecam!

Sob 03 Sty 2009 13:18 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Dzięki za link, choć ja o tym wiem już od kilku dni. Smile

Proponuję tłumaczenie, aby wszystko było jasne:

"W/g Ann Powers z LA Times:
Prince wyda nie jeden, lecz trzy albumy w nowym roku. Jest w końcowej fazie negocjacji z "poważnym detalistą" do rozpowszechniania muzyki w postaci fizycznej, lecz także interaktywna strona internetowa będzie oferowała możliwość zakupu. On nie działa z wydawnictwami płytowymi. "Trzeba zmienić odźwiernych", powiedział kilka razy przez cały wieczór.

We wtorek rano otrzymałam Golden Ticket, dziennikarskie zaproszenie: wezwanie do willi Księcia, na szczycie wysokiej Mulholland Drive, aby usłyszeć nową muzykę, która zostanie opublikowana po wakacjach ("holidays" - myślę, że chodzi tu o przerwę świąteczno-noworoczną). Na 8 wieczorem, podjechaliśmy moją brudną Mazdą na jego dziedziniec, zaparkowaliśmy na tyłach i weszliśmy do jego posiadłości. Prince sam przywitał mnie, podczas pracy przy laptopie z projektantami jego nowej strony intermetowej, Anthony'm Malzone i Scott'em Addison'em Clay.

Kolejne pięć godzin zajęła mi podróż z tego pomieszczenia do samochodu Prince'a zwanego przez niego "Miles Davis", gdzie słuchaliśmy jednego zestawu piosenek. Następnie powrót do pomieszczenia urządzonego z okrągłym łóżkiem, dywany z futer i pleksiglas Rhodes piano, gdzie jego protegowany grał nowe kawałki, w tym wyrazistej Bria Valente. Wysłuchaliśmy w całości "Kwiat Lotosu", album był prezentowany na początku tego miesiąca w radiu Indie 103.1. Uderzał z głośników w czasie jazdy do Hollywood.

Nie trzeba dodawać, że było to niesamowite doświadczenie. Po przyjeździe kilka ciekawostek, w tym obietnica Księcia wydania trzech albumów w 2009 roku.
Znów znalazł swoją drogę z powrotem do dźwięków "When Doves Cry". Pierwsza płyta, wstępnie zatytułowana "MPLSOUND," to electro-flavored pop zarejestrowany w Paisley Park Studios. Prince eksperymentował z Pro Tools i "nowymi sposobami nagrywania" w tych popowych piosenkach. Jednym z gości na płycie jest raper Q-Tip. Następny kawałek nosi tytuł "Funky Congregation" i może zostać nowym klasykiem na koncertach.

Prince jest gotowy do ożywienia cichego sztormu. "Mamy dość oczekiwania na nowy album Sade" powiedział, wprowadzając do nowego albumu Bria Valente "Elixir". Utwory są spokojne, z rozmarzonym wokalem Valente i dojrzałym instrumentarium Morris'a Hayes'a oraz gitary Prince'a. Niektóre z nich są jednoznacznie seksualne. "Ta muzyka jest nieprzyzwoita, ale nie wulgarna" powiedział Prince, wyjaśniając jak zmysłowa muzyka wpisuje się w jego bardzo osobistą wiarę - jest świadkiem Jehowy. "Nie ma wulgaryzmów. Nie propagujemy rozwiązłości. Bria śpiewa o kochanku, który mógłby być jej partnerem w życiu."

Uwielbiam jego gitarę. Ponieważ utwory odtwarzane na Indie 103.1 wskazały że "Lotus Flower" jest zakorzeniona w tym instrumencie. Książę powiedział, że skoncentrował się na grze na niej podczas wykonywania koncertów z Tamar Davis w 2006 r. "Lotus Flower" jest zróżnicowanym albumem, zawierającym kawałki zarejestrowane w ciągu dwóch lat, ale większość z nich to tzw. "rockery" - zwłaszcza apokaliptyczny "Dreamer", który został częściowo zainspirowany przez mistrza czarnej komedii Dick'a Gregory'ego."

Sob 03 Sty 2009 17:17 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Thorne
1999
1999

Post Odpowiedz z cytatem
Czy ktoś mógłby mi podać dokładny odnośnik, gdzie można posłuchać nowych utworów Prince'a? Nie mogę coś zorientować się w podanych powyżej linkach, gdzie jest możliwość odsłuchania piosenek... Sad
Nie 04 Sty 2009 03:03 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Co tu dużo pisać... Prince wrócił do sieci Exclamation

http://www.lotusflow3r.com/

Very Happy Cool Razz

Nie 04 Sty 2009 10:43 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Peyo
Around The World In A Day
Around The World In A Day

Post Odpowiedz z cytatem
Uśmiech...

Nie 04 Sty 2009 10:47 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Tak, teraz mogę powiedzieć, że... jestem zadowolona z naszego Księcia. Ciekawe na jak długo... Ach, pesymistką się stałam. Albo po prostu ciągle jestem ostrożna. Stronka jednakowoż niczego sobie. Piękna grafika. I kadr z Purple Rain w dole ekranu. Uśmiech...

www.treksfera.pl
Nie 04 Sty 2009 11:44 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
L8yBejbi
Dirty Mind
Dirty Mind

Post Odpowiedz z cytatem
jest wspaniale, to prawda.
Nie 04 Sty 2009 12:26 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Nie powiem, ten rok zaczyna się baaaardzo obiecująco. Zachowam jednak trochę sceptyzmu i mam nadzieję, że będę się mylił.

Nie 04 Sty 2009 17:23 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Thorne
1999
1999

Post Odpowiedz z cytatem
A więc tak... Od wczoraj wieczora "męczę" 4 nowe utwory Prince'a... Świetna gitara, solówki imponujące, przyjemny, rockowy klimat, wokal bez zarzutu, poprawny... To wszystko. Kawałki mnie w ogóle nie porywają. Wciąż się do nich przekonuję. Brak mi w obecnej twórczości Prince'a (już od 3121 to się nasila) tej młodzieńczej "szaleńczości" i skłonności do eksperymentowania, bawienia się muzyką, ale z 2 strony trudno oczekiwać od mężczyzny 50-letniego tej samej ikry, co w latach 80-tych, w których, chociażby wiekowo tchnął młodością... Prince stara się coś przekazać w tych utworach, zwł. w Colonized Mind (dość skomplikowany tekst, trudno o jednoznaczne konkluzje, utwór to jedna, spójna opowieść, nie ma wyraźnego refrenu), ale ja nie lubię, jak on coś przekazuje. Nie lubię, jak ktoś ode mnie starszy mi coś przekazuje, śpiewając mi (a niewątpliwie Prince do nas śpiewa), ponieważ to, moim zdaniem, blokuje prawdziwą "muzyczność" muzyki. Chcę czuć, słuchając jego nowych nagrań, to, co czułem/czuję, słuchając np. Dirty Mind, Purple Rain (albumy), 1999 czy chociażby krytykowany przez niektórych i niewątpliwie kontrowersyjny The Black Album. No i inna kwestia - nie lubię rocka. Dlaczego ktoś zWas podniósł, że to dobrze, że Prince sięgnął po coś sprawdzonego ? Czy coś sprawdzonego może być ciekawe? Czy Prince nie jest już Prince'em, skoro tak te 4 utwory przypominają chociażby Claptona, czy Dylana ? Gdzie się podziała unikatowość jego muzyki ? Na te pytania szukam odpowiedzi... Sceptycznie jestem na razie nastawiony. I nie sztuka wydać 3 albumy-potworki, a jeden genialny na 5 lat. Mimo wszystko z optymizmem patrzę na pierwszy album - MPLSOUND, gdzie Prince ponoć wykorzystał "nowe sposoby nagrywania" i pokusił się o eksperymentowanie z muzyką. Tego chcę ! Chcę czegoś nowego ! A nie znów bawienia się gitarą. To już było. Tak często.

Konkretyzując - moim ulubionym utworem jest Wall of Berlin. Zaskakujące przejście - przyspieszenie w pewnym momencie. 4ever nudne, wokal przypomina mi ten z SST Brand New Orleans a Colonized mind bardzo mi się kojarzy z 3121. Podobna chyba technika kreacji głosu. Razz
Pon 05 Sty 2009 23:05 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
To jeszcze ja wrzucę swoje "3 grosze" zanim wszyscy zaczną wypowiadać się na temat całych albumów.

4 kawałki z Lotus Flower bardzo mi się podobają. Zgodzę się z tym co napisał FAB, że są napisane nie na siłę i to jest w nich najważniejsze. 4ever byłby najlepszym singlem (oczywiście, gdyby P. jeszcze je wydawał). Jest najbardziej wpadający w ucho i przebojowy. Ciekawe, ale wszystkie podobają mi się bardzo i nie mogę wymienić faworyta.
Nie podzielam Waszej opinii na temat wpływów Claptona i Dylana. Niby gdzie? Colonized Mind oraz Crimson & Clover bardziej feelingiem przypominają Purple Rain lub All Along The Watchtower/Best Of U z Superbowl. No i ja w przeciwieństwie do Thorne uwielbiam rocka (na równi z soulem i r'n'b), więc jeśli na Lotus Flower znajdą się jeszcze ze 3 kawałki gitarowe (jak obiecują redaktorzy), będę przeszczęśliwy. Smile
Another Like Me dopiero teraz do mnie trochę przemówił, ale w sumie to jest nic specjalnego. To taki jakby odrzut z Graffiti Bridge/Batman Soundtrack. Nie brzmi świeżo. Oby reszta experymentów wypadła na MPLSOUND lepiej.

Jednak jak zwykle poczekamy aż albumy znajdą się w sieci i wtedy ocenimy je dogłębnie. A po kilku latach i tak spojrzymy na nie inaczej.

Wto 06 Sty 2009 00:17 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
GrublukTheGrim napisał:
(...)Another Like Me dopiero teraz do mnie trochę przemówił, ale w sumie to jest nic specjalnego. To taki jakby odrzut z Graffiti Bridge/Batman Soundtrack. Nie brzmi świeżo. Oby reszta experymentów wypadła na MPLSOUND lepiej.
(...)

Dla mnie to pachnie Newpower Soul.

www.treksfera.pl
Wto 06 Sty 2009 21:08 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
Claudinho
The B-Sides
The B-Sides

Post Odpowiedz z cytatem
A myślałem,że tylko mi wszystkie nowe kawałki Małego pachną(śmierdzą) starymi utworami...
Sro 07 Sty 2009 11:13 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
To ja tylko jeszcze zauważę, że "Crimson..." to cover Uśmiech...

Sro 07 Sty 2009 15:33 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Thorne
1999
1999

Post Odpowiedz z cytatem
FAB napisał:
To ja tylko jeszcze zauważę, że "Crimson..." to cover Uśmiech...

Dlatego jej nie słucham. Nie widzę sensu słuchać coverów. Świadomość, że to nie jest piosenka Prince'a, nie pozwala mi podejść do tego utworu obiektywnie.
Sro 07 Sty 2009 16:48 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Claudinho
The B-Sides
The B-Sides

Post Odpowiedz z cytatem
Ja z kolei ze smutkiem stwierdziłem,że jedynie Crimson nadaje się do słuchania i dlatego też tylko on pozostaje jeszcze gdzieś w odmętach pamięci mojej playlisty...
...jak się coś nie zmieni to ze smutkiem wróżę powolną emeryturę Mruga 2
Sro 07 Sty 2009 21:12 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Jeszcze trochę i ktoś postawi tezę, że w ogóle nie warto sięgać po 2 nowe płyty P. Wink

Sro 07 Sty 2009 21:28 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Claudinho
The B-Sides
The B-Sides

Post Odpowiedz z cytatem
No po tym co wysłuchałem boje się w ogóle myśleć o nowych płytach Mruga 2 Musiałyby być 1000 razy lepsze od tych wypocin,żebym raczył dać zarobić małemu te parę dolców Uśmiech...
Mamy kryzys,trza się liczyć z każdym groszem i nie wyrzucać kasy w błoto sygnowane marką Prince'a Mruga 2
Sro 07 Sty 2009 21:53 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum News Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Strona 2 z 10

Skocz do: