RejestracjaSzukajFAQUżytkownicyGrupyZaloguj
Nowy Album "Planet Earth"
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum News Zobacz poprzedni temat
Zobacz następny temat

Nowy Album "Planet Earth"
Autor Wiadomość
Funky
Graffiti Bridge
Graffiti Bridge

Post Odpowiedz z cytatem
Heh, ciekawe komentarze... Confused

Ja tradycyjnie czekam do oficjalnej premiery.

Aha, już mogę powiedzieć, że okładka jest słaba Język.

Sro 11 Lip 2007 19:39 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Claudinho
The B-Sides
The B-Sides

Post Odpowiedz z cytatem
Okładka w porównaniu do płyty jest arcydziełem Język hehe Język Nie no mi też się nie podoba,bardzo banalna...
Sro 11 Lip 2007 22:04 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
carolinah
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
mysle ze jestesmy tu na forum bo doceniamy to co robi Prince. ale odrobina konstruktywnej krytyki i dyskusji nie zaszkodzi Uśmiech...

my z Janem chcielismy sobie urzadzic listening session, co skonczylo sie przeskakiwaniem jednego kawalka po drugim..
dla mnie moga istniec jedynie guitar, shoe i chelsea. ta ostania pisoenka jest naprawde funky.

zaraz lece na otwarcie Douglasa w mojej wiosce to zobacze w koncu te perfumy, mam nadzieje ze one mnie nie rozczaruja bo mi sie moje koncza.

Czw 12 Lip 2007 09:42 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Mam nadzieję, że kolega Darek nie zabije mnie za to... oto mail jaki dostałem od niego... jego recenzja płyty. Nie zgadzam się z tym, ale jak wiadomo, to jest kwestia gustu, a o tym się nie dyskutuje. Nie zmienia to faktu, że to co napisał do mnie Darek jest dosyć ciekawym punktem widzenia i uważam, że powinni wszyscy go poznać:
darek napisał:
miałem okazję przesłuchania PE.

Moja „teoria spisku” Mruga 2

Jestem pod wrażeniem, ponieważ moim zdaniem całe to zamieszanie z dystrybucją PE poprzez gazetę, jest to celowe działanie a album jest specjalnie przygotowany pod taką dystrybucję.

Jestem pod wrażeniem „prostoty” tego albumu. Piosenki są krótkie, melodyjne, wpadają w ucho a cały album słucha się „szybko” i przyjemnie.

Jestem przekonany, że tak miało być ponieważ nie wyobrażam sobie aby album który za pośrednictwem gazety ma trafić do milionów osób które w ogromnej większości nie są fanami Prince'a (a to całe gadanie , że taka dystrybucja jest celowa aby właśnie album trafił do wszystkich fanów to kit! ponieważ każdy prawdziwy fan tak czy siak album by kupił, tu chodzi o coś innego ale o tym pózniej) miałby być ciężki w odbiorze bo taki album zraziłby potencjalnych słuchaczy.

Jestem pod wrażeniem ponieważ facet ma pierdolca. Tak jak wspominałem album jest bardzo przysfajalny, myślę, że takie było zamierzenie aby spodobał się milionom. To proste , jeżeli coś ci się podoba to sięgasz po więcej (hmm ten Prince całkiem fajnie gra). W ten sposób Mały może jeszcze sprzeda trochę starszych albumów które zalegają na półkach sklepowych.

Prince jest biznesmenem więc wie co robi, przecież musi sprzedać swój produkt! a w jaki sposób to zrobi to nieważne aby tylko osiągnąć cel, czyli zarobić! reszta spada na drugi plan i taka jest prawda! a przy okazji może uda się jeszcze trochę zaspokoić chorobliwą chęć bycia cały czas sławnym.

Powiem szczerze, że po 3121 miałem mały niedosyt. Po wysłuchaniu tego albumu takiego niedosytu nie czuję. Utwory na PE na pewno nie są arcydziełami i nie ma w nich nic co by je szczególnie wyróżniało ale też są ciekawą kompilacją różnych styli muzycznych.

Prince zaczerpnął z tego co dobre i sprawdzone, rock and roll, rock, elementy jazzu i muzyki z lat 70-tych. Być może teraz posunę się zbyt daleko ale w niektórych utworach wyczuwam wpływ Beatlesów. Całość nie jest przekombinowana i „wchłania” się dobrze dlatego nie sądzę aby ktoś kto kupi gazetę i przesłuchał album czuł się zdegustowany i chyba o to Małemu chodziło.

Pragnę zwrócić uwagę na jedną rzecz która od razu przykuła moją uwagę, chodzi o wokal Małego.

Moim zdaniem na PE jego wokal to jest prawdziwe mistrzostwo świata, wzbił się na wyżyny.

Sob 14 Lip 2007 21:44 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
No, to album już jest w Anglii.
Ktoś już nabył? Słyszał (oficjalnie)? Pewnie MarcusMD i Ola. Cool

Nie 15 Lip 2007 08:53 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Ola
Admin's Sex Toy

Post Odpowiedz z cytatem
^ Tak, już kupiliśmy - plyta jest, w gazecie znalazl sie równiez duzy artykul na temat Prince'a zatytulowany "Power to the Purple".
Wrzuce pozniej jakies foty...

BTW wczoraj w TV puszczali reklamowke/zapowiedz plyty w dzisiejszym Mail - Prince ubrany w ciemny garnitur spiewal The Guitar, towarzyszyly mu The Twinz.

www.olawojtowicz.com
Nie 15 Lip 2007 12:42 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
No, tak myslałem że kupicie. Smile
A jakieś wrażenia? Bo tu wśród tych co słyszeli, jest raczej chłodno.

Nie 15 Lip 2007 15:42 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
Ola napisał:
BTW wczoraj w TV puszczali reklamowke/zapowiedz plyty w dzisiejszym Mail - Prince ubrany w ciemny garnitur spiewal The Guitar, towarzyszyly mu The Twinz.
Mamy to już jako video tygodnia Uśmiech...

Nie 15 Lip 2007 19:28 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Właśnie wróciłem z Empiku. Mają niedzielne wydanie The Mail On Sunday... jednak bez płyty. Confused
Cena 21 PLN.

Widać Prince się zabezpieczył, aby tylko fani z UK mieli fajny prezent.

Pon 16 Lip 2007 08:46 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
heniu
newbie
newbie

Post Odpowiedz z cytatem
Właśnie słucham Future Baby Mama i jest całkiem przyjemnie Wink
Pon 16 Lip 2007 22:06 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Claudinho
The B-Sides
The B-Sides

Post Odpowiedz z cytatem
http://muzyka.onet.pl/29689,0,33627,stream.html
Uśmiech...
Wto 17 Lip 2007 16:37 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
carolinah
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
Bardzo przyjemnie i gleboko opisal Darek plyte, tylko ze jakbym czytala recenzje czegos calkowicie innego niz to co ja mam... to co ja mam wedlug mnie nadaje sie tylko do przeskakiwania na utwor 8.
tu w Holland akcja promocyjna plyty jest dosc szeroka, nie zapominajmy jednak iz Prince jest tutaj znany wiekszym kregom. Mozna nawet wygrac bilety na koncert w radio Uśmiech... w radio kroluje Guitar, az do znudzenia. moze niedlugo ukaze sie skan recenzji jaka ukazala sie w gazecie Media Markt Mediazine z moim autorskim tlumaczeniem Suszę zęby chociaz jest to jezyk definitywnie poganski...
Uśmiech...

Wto 17 Lip 2007 17:42 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Płyty możecie posłuchać też tu:

http://music.msn.com/music/ListeningBooth?GT1=10190

Very Happy

Ja także skorzystałem, posłuchałem i oto co mogę napisać o tym albumie:

Na pewno nie jest to bardzo odkrywcza, nowatorska muzyka. Za dużo tu tego, co u Prince'a (i nie tylko u niego) już było. Praktycznie każdy kawałek miał już kopię (i to niejedną) na wielu z jego poprzednich płyt.
Czy jednak jest to album zły? Powyższe trzy zdania, to w zasadzie jedyne negatywy które mogę wymienić.
Piosenki, pomimo że już kiedyś tam były, brzmią świeżo i przebojowo. Powiedzmy sobie wprost: mało wydaje się obecnie płyt z naprawdę dobrą, przebojową popową muzyką. A tu Planet Earth sprawdza się znakomicie. Dobra produkcja, mastering (choć to dopiero jak kupię w sklepie oryginał), czas trwania przyswajalny dla zabieganego przeciętnego odbiorcy.
Szkoda tylko, że jak zwykle Prince (i wytwórnia) na pewno zawalą promocję (co już widać po zawartości singla Guitar i braku clipu w TV).
Dodatkowo bardzo na plus, że jest to album bardziej rockowy od kilku poprzednich (chyba od czasu Chaos & Disorder). Myślę, że ludzie są już trochę zmęczeni dominacją hip-hopu i plastikowego r'n'b na listach przebojów (o disco nie wspomnę). Czas rockowego grania ma szansę powrócić i być może Prince to czuje, proponując nam kilka całkiem zgrabnych gitarowych kawałków z wyraźną chwytliwą melodią.
Moje ulubione utwory to na ten moment (po 2 przesłuchaniach): Guitar, The 1 U Wanna C, All The Midnights In The World, Resolution i Chelsea Rodgers. Nie zachwyciła mnie tak bardzo jak resztę fanów Somewhere Here On Earth (ale może jeszcze po kilku razach?). Mr Goodnight to chyba najsłabszy utwór na CD. To taka piosenka, którą świetnie wykonałby Shaggy. Jego cover byłby lepszy (Mr Boombastic 2?), bo tu P. generalnie nie wysilił się w ogóle wokalnie (ani instrumentalnie). 18 & Over wciąż nie do pobicia!
Trochę szkoda, że The Song Of The Heart pozostanie na soundtracku do Happy Feet. Tu pasowałoby idealnie.
Ogólnie jest tak: 6 x rock, 3 x r'n'b, 1 x jazz.
Prince ma rację, że przemysł muzyczny i muzyka sama w sobie ma się źle. W tych czasach nie dane jest twórcy takiemu jak on poszukiwać nowych nurtów i brzmień w muzyce. Czas i siły muszą iść na propagowanie tego co w niej najlepsze i niezapomniane. Jako przypomnienie, czym jest prawdziwa radosna muzyka Planet Earth rewelacyjnie daje radę!

Spooooczko

Wto 17 Lip 2007 19:49 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Planet Earth już jest w sklepach!
Ja kupiłem swój egzemplarz dziś o godz. 9:00 w Media Markt na ul. Ostrobramskiej za 59,99 PLN.
Całość wydana w tekturowym digipaku, takim samym jak poprzedni CD 3121. Okładka to hologram przedstawiający Prince'a oraz/lub symbol. Niestety, w tym albumie nie znajdziemy książeczki z tekstami i fotkami... Wszystkie kredyty autorskie są spisane na wewnętrznej stronie pudełka (pod płytą). I jak ja się teraz dowiem w którym kawałku Wendy gra na gitarze a Michael B. na bębnach?... Crying or Very sad
Za to na zdjęciu w środku płyty P. wygląda jakby wciąż miał 25 lat... Cool

Pią 20 Lip 2007 09:58 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
Interia.pl zamieściła dziś taki filmik na swoich stronach:

http://muzyka.interia.pl/teledyski/video/prince-wywoluje-zamieszanie,-1778791

Tak więc warto było opublikować Planet Earth w The Mail On Sunday, czy nie Question

Pią 20 Lip 2007 18:59 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
FAB
Administrator

Post Odpowiedz z cytatem
W dzisiejszym świecie podobno nie ma rzeczy za darmo... więc moja odpowiedź brzmi: TAK, na pewno było warto. Zwłaszcza dla Prince'a, który na tym zarobi kupę kasy.

Edit:Naszła mnie jeszcze refleksja na temat tego klipu na interii... "Prince pisze sobie czasem <<niewolnik>> na policzku", "zmienił sobie imię, bo się nie godził na kontrakt". Media strasznie potrafią zniekształcić rzeczywistość... tragedia.

Pią 20 Lip 2007 21:43 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
I wygrzebują teksty sprzed 10/15 lat...

Ech, ja na razie nie wiem co powiedzieć... Potrzebuję więcej czasu na przyswojenie materiału. Słucham tego na Onecie, płytę na pewno kupię, ale... No właśnie, "ALE". Póki co czuję lekki niedosyt ...

PS. I'm back... Chytrus

www.treksfera.pl
Nie 22 Lip 2007 10:30 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
carolinah
Diamonds and Pearls
Diamonds and Pearls

Post Odpowiedz z cytatem
GrublukTheGrim napisał:
Planet Earth już jest w sklepach!
Niestety, w tym albumie nie znajdziemy książeczki z tekstami i fotkami

u mnie nie ma nawet tracklisty Suszę zęby dopiero na kompie widac.

witaj Arachne back Uśmiech...

Nie 22 Lip 2007 14:53 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email WP Kontakt
GrublukTheGrim
New Power Soul

Post Odpowiedz z cytatem
A ja po przeniesieniu zawartości CD na telefon (SE W200i) mam tracklistę! Język 2

Nie 22 Lip 2007 15:34 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Arachne
The Gold Experience

Post Odpowiedz z cytatem
Jednym słowem nic tylko klaskać uszami... :|

Dzięki za powitanie Carolinah. Za mój "back". Mruga 2

www.treksfera.pl
Nie 22 Lip 2007 19:36 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG

Odpowiedz do tematu    Forum Strona Główna » Forum News Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 7 z 8

Skocz do: